Almería
Almería 2:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Branimir Korać • subota, 14.02.2015.

Nogometaši Almerije i Real Sociedada otvorili su 23. kolo Primere susretom koji je završio bez pobjednika. Na kraju je bilo 2:2 čime su obje momčadi nastavile serije...

Manje od 50 minuta bilo je dovoljno igračima Almerije i Real Sociedada da ispucaju svoj arsenal i postignu sva četiri pogotka. Na kraju je završilo bez pobjednika 2:2 i to nakon što je Almeria dva puta imala prednost.

Već na samom startu susreta domaćin je stigao do prednosti. Nakon 100 sekundi dosuđen je kazneni udarac za Almeriju zbog prekršaja Rullija nad Thievyjem Bifoumom, uspješno ga je realizirao Verza i donio prednost Almeriji iz najbrže dosuđenog penala u Španjolskoj ove sezone.

U 27. minuti momčad Davida Moyesa stigla je do poravnanja. Esteban Granero iz slobodnog udarca ubacio je za Agirretxea koji glavom poravnava na 1:1, no na odmor se ipak otišlo s vodstvom Almerije i to zahvaljujući golu Tomera Hemeda na asistenciju Thievyja.

Na samom startu drugog dijela Real Sociedad vratio se u utakmicu pogotkom Sergija Canalesa što će biti i konačnih 2:2.

Almeria je u nastavku susreta bila nešto opasnija, ali nije uspjela do pobjedničkog pogotka, no ovaj bod ju je odmaknuo od zone ispadanja na četiri boda.