Branimir Korać • nedjelja, 15.02.2015.

Barcelona je očekivano lako izašla na kraj s Levanteom koji nije imao neke velike ambicije u ovom susretu. Gosti se nalaze u borbi za ostanak i važniji su im neki drugi dvoboji s ravnopravnijim protivnicima...

Prošetala se Barcelona do nove glatke pobjede u Primeri. U slavljeničkom ambijentu i 300. nastupu Lionela Messija u Primeri, domaćin je glatko slavio s visokih 5:0.

Upravo Messi bio je središnja figura i to ne samo zbog jubilarnog nastupa već i zbog pogodaka koje je postizao i u konačnici ubilježio 23. hat-trick u Primeri.

Od početka susreta Barcelona je bila očekivano dominantna i na pogodak je čekala 17 minuta. Tada je Messi odlično ubacio, lopta je došla do Neymara koji bez problema zabija, a Argentinac preskače Luisa Figa na ljestvici najboljih asistenata Primere u novije doba.

U završnici prvog poluvremena Messi se upisao i među strijelce i to nakon što je dobar dio posla obavio Marc Bartra i Barcinoj zvijezdi nije bio problem povisiti vodstvo.

U drugom poluvremenu gosti su potpuno pali. U 60. minuti Barcelona je stigla i do trećeg pogotka nakon akcije Pedra i Messija, a pet minuta kasnije domaćin zabija i iz penala. Ovaj put Messi nije prepustio penal Neymaru i povisio je vodstvo.

Konačnih 5:0 postavio je Luis Suarez u 73. minuti škaricama nakon ubačaja Adriana. Ivan Rakitić odradio je 62 minute u redovima domaćina.

U prvom susretu dana Valencia je bila bolja od Getafea s 1:0 pogotkom Alvara Negreda u 71. minuti iz kaznenog udarca. Sammir nije briljirao, a na travnjaku je proveo 66 minuta.

• Obrisan korisnik16.02.2015. u 00:26
    2.mjesec je zadnjih godina uvijek bio kritican za Barcu,cini se da se ove godine stvari mijenjaju ne samo ovaj mjesec nego zadnjih mjesec i nesto dana...fizicki djeluju svi odlicno,tempira se dobro forma za najvazniji dio sezone,no netreba letjeti u zvijezde,jer vec protiv Cityja cemo vidjet pravo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.02.2015. u 22:03
    Messi, Suarez i Neymar nastavljaju razvijati kemiju i postaju nezaustavljivi, potencijalno najubojitiji napad zadnjih 50-60 godina nakon Realovog magičnog trojca Puskas-Di Stefano-Gento
  • Obrisan korisnik15.02.2015. u 20:11
    Dugo nije Barcelona ovak dobro izgledala ko u zadnje vrijeme, čini mi se još od početka Guardioline ere