Sportnet • nedjelja, 22.02.2015.

U napetoj utakmici Lyon je pobijedio Nantes na domaćem terenu rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Fekir u 67. minuti iskoristivši neopreznost protivničke momčadi.

Nakon tri neriješene utakmice, Lyon je uspio zabilježiti važna tri boda u utakmici protiv momčadi koja se nalazi na sredini tablice francuske Ligue 1.

Domaćini su već na samom početku nametnuli svoju igru i stvorili nekoliko dobrih prilika, ali gosti su igrali čvrstu obranu. Priliku za vodstvo Lyon je imao na samom kraju prvog poluvremena kada je Gourcuff izveo slobodan udarac s ruba šesnaesterca, ali loptu su zaustavili igrači Nantesa i na predah se otišlo bez pogodaka.

Iako je početkom drugog poluvremena Nantes izgledao opasnije, nije uspio realizirati niti jednu loptu upućenu prema vratima Lopesa. Pogodak se čekao do 67. minute, više sreće imao je Lyon i prešao u vodstvo.

Lacazette je poslao loptu prema Fekiru koji je bio u duelu s Hansenom, Riou je izašao prema lopti, ali Fekir ju je uspio sačuvati i zatresao je mrežu. Hansen je potrčao prema golu kako bi spriječio pogodak, ali nije bio dovoljno brz.

U posljednjoj minuti nadoknade Gonalons je izveo jedanaesterac, ali pogodio je vratnicu i rezultat je ostao isti.

U ostalim nedjeljnim utakmicama, Guingamp je izgubio od Montpelliera rezultatom 0:2. Pogotke su postigli Sanson i Berigaud. Reims i Metz odigrali su utakmicu bez pogodaka, a bodove su podijelili i Saint Etienne i Marseille, ali rezultatom 2:2. Za Saint Etienne su pogađali Gradel i Erding, a za Marseille dvostruki strijelac bio je Batshuayi.