SEHA GSS liga, 16. kolo, 07.03.2015, 18:00 h
Radnički Kragujevac
Radnički Kragujevac 29:45 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši napunili mrežu Radničkog u posljednjem regionalnom susretu pred završni turnir SEHA lige

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • subota, 07.03.2015.

Rukometaši PPD Zagreba osigurali su uvjerljivo slavlje u svom posljednjem regionalnom susretu regularnog dijela sezone. Bolji su na terenu Kutije šibica, ali kao gosti zbog zamjene domaćinstva, bili od ekipe Radničkog iz Kragujevca koja je svladana već u prvome poluvremenu da bi na koncu pretrpjela poraz sa 16 pogodaka razlike.

Radnički - PPD Zagreb 29:45 (15:26)

16. kolo SEHA GSS lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 357
Suci: Kolevski/Krkačev (Makedonija)

Radnički: Lekić (2 obrane), Petrović (4 obrane); Pralica 3, Prodanović 3, Janičijević, Gugleta 4, Mošić 1, Spasić, Milinčić, Simić, Davidović 1, Tomić, Šmigić 1, Bosić 5, Ervačanin 3, Rajičević 8
Trener: Bojan Milentijević

PPD Zagreb: Ivić (11 obrana), Stevanović (12 obrana); Mihić 4, Brozović 4, Stepančić, Čelica, Šprem 5, Čorić 5, Šebetić 4, Raković 4, Šušnja 2, J. Valčić 1, Mandalinić 6, Obranović 4, Vuglač 1, Pavlović 5
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Radnički: 6/6; PPD Zagreb: 4/4
Isključenja: Radnički: 4 min.; PPD Zagreb: 2 min.

Momčad PPD Zagreba u sklopu 16. je kola SEHA GSS lige zamijenila domaćinstva s ekipom Radničkog iz Kragujevca te je u svojoj Kutiji šibica zaigrala i u posljednjem regionalnom susretu regularnog dijela sezone. Od prve minute hrvatski je prvak nametnuo svoj ritam te se pokazao u dobrom svjetlu već u prvome dijelu kada puni mrežu Radničkog da bi na kraju slavio sa 16 pogodaka razlike.

Trener Vujović na teren je protiv Radničkog poslao Filipa Ivića među vratnice, kao i Maria Vuglača, Luku Šebetića, Sandra Obranovića, Iliju Brozovića, Stipu Mandalinića te Lovru Mihića, dok se za ovaj susret u sastavu nisu našli Zlatko Horvat, Tonči Valčić i Antonijo Kovačević.

Vrlo dobro PPD Zagreb ulazi u susret te odmah na početku nameće svoj ritam. Predvođen Mandalinićem i raspoloženim Mihićem i Šebetić, hrvatski se prvak razigrava te uz nekoliko sigurnih uvodnih obrana Ivića gradi prednost od četiri pogotka (6:2). Dobrom se tada pokazuje i Zagrebova 5-1 obrana s Mihićem na prednjem, a netom kasnije njegovu ulogu na istoj poziciji preuzima Lovro Šprem. Brzi su tada i poletni Zagrebaši, vrlo dobro proigravaju crtu, posebice Brozovića, a potom i Tea Čorića i prednost Vujovićevih momaka sigurno se povećava.

Odvojili su se tako zagrebački Lavovi i na +6 (13:7), a ulaskom Luke Rakovića i još sigurnijom obranom uz brze kontre Zagrebaši se odvajaju i na 20:10. Nije trebalo dugo da se PPD Zagreba dodatno odvoji stoga dvije minute prije odlaska na odmor Vuglač trese mrežu Radničkog za +12 (25:13) da bi se na predah otišlo s vodstvom PPD Zagreba 26:15.

U nastavku trener Vujović priliku daje i preostalim svojim igračima stoga se među vratnicama, kao i protiv Borca prije nekoliko dana našao Ivan Stevanović. Raspoloženim se, pak, u uvodnim minutama drugoga poluvremena pokazuje Šprem koji siguran biva kako s linije sedam metara tako i iz igre te predvodi svoju momčad do vodstva 30:17. Jedini koji tada u redovima Radničkog uspijeva pronaći put do Zagrebove mreže jest Aleksandar Gugleta, no na suprotnoj strani odgovore odmah nude kako Obranović tako i Josip Valčić i Šebetić (33:21).

Do završnice susreta Zagrebaši nastavljaju povećavati svoju prednost te pogotkom Mandalinića osiguravaju 38:23, a iako se njihov suparnik ni tada ne predaje, siguran je među vratnicama Stevanović. Pavlović i Mandalinić tada pune mrežu Radničkog za itekako uvjerljivih 42:24 da bi do samoga kraja momčad PPD Zagreba osigurala slavlje sa 16 pogodaka razlike (45:29).

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Stipe Mandalinić sa šest postignutih pogodaka, po pet su dodali Domagoj Pavlović i Lovro Šprem, Filip Ivić sakupio je 11 obrana, Ivan Stevanović 12, dok je najbolji kod Radničkog bio Ivan Rajičević s osam golova, Aleksandar Bosić zabio je njih pet, Dušan Petrović zaustavio je četiri obrane, a Nenad Lekić dvije.