Vardar uz četiri pogotka Karačića sigurno svladao Veszprem u derbiju SEHA lige

Zvonka Keliš • subota, 07.03.2015.

Zanimljive susrete donijelo je 16. kolo SEHA GSS lige ove subote, naime, bjeloruski Meškov Brest na svom je terenu sigurno slavio nad ekipom Tatran Prešova u borbi za što bolju poziciju uoči završnog turnira Lige, dok je potom vrijeme bilo za derbi SEHA lige između Vardara i Veszprema u kojem su Makedonci priredili iznenađenje i sigurno svladali mađarsku momčad.

Meškov Brest - Tatran Prešov 30:24 (13:10)

U sklopu 16. kola SEHA GSS lige momčad Meškov Bresta novog hrvatskog izbornika Željka Babića nastavila je svoju borbu za regionalni broj tri sigurnim slavljem nad ekipom Tatran Prešova u svojoj dvorani Victoria. Izjednačeno je i borbeno bilo u uvodnim minutama susreta da bi se domaćin potom počeo odvajati te je osigurao sigurnijih 7:4. Nastavili su tada Bjelorusi u istome ritmu, a iako se Slovaci trude ne uspijevaju nanovo poravnati rezultat stoga se na odmor odlazi s domaćim vodstvom 13:10.

Zanimljivo je bilo i u nastavku susreta koji donosi sigurnu domaću seriju pogodaka za odvajanje na lijepih 19:11 da bi Tatran na suprotnoj strani uzvratio s mini serijom pogodaka za smanjenje zaostatka na 14:20. Nije trebalo dugo da domaća momčad nanovo poveća svoju prednost, a iako se Tatran ne predaje ne uspijeva više uhvatiti priključak stoga Janko Božović i Ljubo Vukić na bjeloruskoj strano privode susret kraju za konačno slavlje 30:24. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ljubo Vukić sa šest postignutih pogodaka, Janko Božović dodao je njih pet, Ivan Karačić jedan, Ivan Pešić sakupio je sedam obrana, Vitalij Čarapenka tri, dok je najbolji kod Tatran Prešova bio Jakub Hrstka s osam golova, Viacheslav Sadovyi zabio je njih sedam, a Svetislav Verkič zaustavio je 15 lopti.

Vardar - Veszprem 28:21 (14:10)

Momčad makedonskog Vardara na svom je terenu i pred svojim navijačima napravila pravi mali podvig te je u pravom derbiju SEHA GSS lige nanijela prvi ovosezonski poraz do sada stopostotnom i nepobjedivom mađarskom Veszpremu. Sjajno domaćin ulazi u susret te preko Stojanča Stoilova i Timura Dibirova osigurava odličnih i uvodnih 5:0, dok do svog prvog pogotka gosti dolaze tek u šestoj minuti kada siguran biva Jamali Iman. Nastavio je potom Vardar u istome ritmu, do sredine prvoga poluvremena Igor Karačić postavlja domaćih 9:3, Dibirov i Alex Dujšebajev nedugo zatim to povećavaju i na vrlo dobrih 11:3, no slijedi potom lagano buđenje Veszprema koji do odlaska na odmor uspijeva s nekoliko mini serija pogodaka smanjiti svoj zaostatak na četiri pogotka razlike (10:14).

Nastavak susreta Chema Rodriguez otvara pogotkom za mađarskih minus tri, no nije tada trebalo dugo da se Makedonci još jednom odvoje od svog suparnika. Odlaze tako na 16:11 i 18:13 da bi do završnice dvoboja osigurali velikih +10 (26:16) nakon čega Mađari serijom 5-0 nanovo smanjuju zaostatak da bi na koncu pretrpjeli poraz sa sedam pogodaka razlike (21:28). Odličan je kod Vardara bio Timur Dibirov s osam pogodaka, pet je dodao Alex Dujšebajev, četiri Igor Karačić, Arpad Šterbik zaustavio je pet lopti, Strahinja Milić deset, dok se kod Veszprema istaknuo Gašper Marguč s četiri gola, Renato Sulić zabio je njih dva, Roland Mikler je sakupio 12 obrana, a Mirko Alilović nije upisao obranu u ovome susretu.

• Obrisan korisnik08.03.2015. u 15:46
    ma tek je počeo u repki. uvjeren sam da ce pokazati da nije slučajno tu.
  • sportski manijak08.03.2015. u 15:35
    Karačić u Vardaru ubija a u repki slabo
    sportski manijak
  • Obrisan korisnik08.03.2015. u 14:23
    Vardar se poigrao sa jednom od najboljih ekipa na planeti! nešto slično kao protiv Lowena. Karačić igra vrhunski rukomet i trenutno je naš najbolji igrač u svim takmičenjima.