Nexe Našice 28:23 Vojvodina
Vojvodina

Nexe u svom povratku dvorani u Našicama sigurno svladao Vojvodinu

Zvonka Keliš • četvrtak, 19.02.2015.

Rukometaši hrvatskog viceprvaka Nexea u svom povratku kući, na parket svoje dvorane u Našicama, osigurali su sigurno slavlje nad ekipom Vojvodine koju su svladali u nastavku susreta za konačnu pobjedu s pet pogodaka razlike te dobru najavu uoči domaćeg susreta Kupa EHF s Melsungenom.

Nexe - Vojvodina 28:23 (13:14)

16. kolo SEHA GSS lige

Nexe: Lelić (13 obrana), Juzbašić, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Tomas, Kružić 1, Jurjević, Sokolić, Nuić 2, Božić Pavletić 1, Sakić 6, Dundović, Vegar 5, Oroz 2, Celebi 5, Herceg 5
Trener: Zdenko Kordi

Vojvodina: Arsenić (3 obrane), Kocić (6 obrana); Živković 1, Orbović 3, Todorović 1, Elezović 7, Marjanović 2, Smiljanić 2, Jovanović, Lazović 2, Nikolić, Denić, Stanković 3, Bećirović 1, Datukashvili 1, Ćurković
Trener: Đorđe Ćirković

Sedmerci: Nexe: -; Vojvodina: 3/5
Isključenja: Nexe: 12 min.; Vojvodina: 8 min.

U sklopu 16. kola SEHA GSS lige momčad našičkog Nexea konačno se, nakon dvije godine, vratila na teren našičke dvorane te je nakon dužeg vremena provedenog na parketu osječke dvorane Gradski vrt, svoj rukomet i što sve zna i umije pokazala i svojim domaćim navijačima koji će joj zasigurno biti odlična potpora u nadolazećim susretima skupine D Kupa EHF od kojih je sljedeći već u subotu protiv Melsungena, kao što su bili i ove srijede protiv Vojvodine nad kojom su Našičani upisali sigurno slavlje.

Iako gosti bolje ulaze u susret te se odvajaju na uvodnih i lijepih 5:1, domaćinu nije trebalo dugo da sustigne svog suparnika. Razbudili su se prvo Našičani kako bi stigli na 3:5 i 5:7, no gosti su tada sigurni u održavanju stečenog vodstva. Do 27. minute, međutim, domaća se momčad serijom pogodaka približava Vojvodini, a potom i pogotkom Mirka Hercega poravnava rezultat na 11:11, no na odmor se ipak odlazi s minimalnim gostujućim vodstvom 14:13.

Tek tri minute u nastavku momcima Zdenka Kordija bile su dovoljne za novo izjednačenje (15:15), dok se Herceg potom još jednom iskazuje za domaće vodstvo. Do gotovo sredine drugog poluvremena Našičani se mini serijom pogodaka odvajaju na sigurnih 20:16, a iako se gostujuća momčad potom trudi uhvatiti priključak, to joj više ne polazi za rukom. Tako se Nexe odvaja na 23:18, a potom i 25:20 da bi na kraju upisao slavlje 28:23 vrijedno novih regionalnih bodova.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Marin Sakić sa šest postignutih pogodaka, po pet su dodali Mirko Herceg, Marin Vegar i Can Celebi, Perica Lelić sakupio je 13 obrana, dok je najbolji kod Vojvodine bio Uroš Elezović sa sedam golova, a Luka Arsenić i Miroslav Kocić zaustavili su devet lopti.