Elche
Elche 0:4 Valencia
Valencia

Branimir Korać • petak, 20.03.2015.

Nogometaši Valencije nisu imali problema na gostovanju kod Pašalićevog Elchea gdje su slavili s visokih 4:0 i tako povećali prednost nad prvim pratiteljem madridskim Atleticom...

Sjajna forma Valencije došla je do izražaja i na gostovanju kod Elchea. Momčad Nuna Espirita Santa upisala je šestu pobjedu u zadnjih sedam utakmica i tako učvrstila treću poziciju na ljestvici.

Od samog početka susreta gosti su bili opasniji, odmah su stvorili neke opasne prilike, a blizu pogotku stigli su u desetoj minuti kada je Paco Alcacer već svladao vratara Tytona kada je Lomban uspio izbiti s gol linije.

U 16. minuti nakon kornera loptu iz blize u mrežu šalje Mustafi, no gol se neopravdano poništava zbog zaleđa koje nije postojalo.

I 16 minuta kasnije ponovno nije priznat pogodak Valencije iako je situacija još jednom bila sumnjiva, ma ovaj put među strijelce se trebao upisati Alcacer.

Ipak, u završnici prvog dijela gosti su stigli do pogotka koji nije mogao biti poništen. Piatti je ubacio za Feghoulija, njegov udarac Tyton je obranio, ali u blizini se našao Andre Gomes i zabio za vodstvo gostiju.

U drugom dijelu samo se nastavila bolja igra gostiju koji su je okrunio novim pogocima. Drugi je stigao u 57. minuti, a napokon se među strijelce upisao Alcacer, a važnu ulogu odigrao je odličnim ubačajem Gomes.

Tu se nije stalo, u 71. minuti Enzo Roco očajnom reakcijom šalje loptu u svoju mrežu, a u završnici susreta među strijelce se upisao i Nico Otamendi.

Kod neraspoloženog domaćina Mario Pašalić igrao je prvih sat vremena.