Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:0 Getafe
Getafe

Branimir Korać • subota, 21.03.2015.

Atletico Madrid stigao je do očekivane pobjede u susretu 28. kola Primere na Vicente Calderonu protiv Getafea. Slavio je 2:0 unatoč tome što Diego Simeone nije mogao računati na Marija Mandžukića dok je Antoine Griezmann krenuo s klupe...

Nakon dramatičnog dvoboja protiv Bayera iz Leverkusena u Ligi prvaka, Atletico je imao domaći ispit protiv Getafea. Diego Simeone nije mogao računati na Marija Mandžukića, Miguela Moyu, Raula Garciju, Saula Nigueza, Mirandu, a od prve minute priliku je u napadu pružio Fernandu Torresu i Raulu Jimenezu.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak i to je značajno pomoglo Simeoneovoj momčadi i olakšalo joj posao u nastavku susreta.

Već u trećoj minuti Koke je ubacio iz slobodnog udarca, a Fernando Torres glavom je lijepo poslao loptu u mrežu za veliko slavlje. Malo je nedostajalo da u desetoj minuti domaćin dođe i do ranih i visokih 2:0, međutim udarac Kokea zaustavila je vratnica.

Nastavilo se u boljem ritmu domaćina koji je ponovno prijetio preko Jimeneza i Kokea, a upravo Kokeova prilika bila je velika, međutim Guaita ga je uspio zaustaviti.

Sredinom prvog dijela počeli su se buditi gosti koji su imali dvije izgledne prilike, međutim prvo je Fredy previše komplicirao u 16 metara, a zatim je Oblak odlično očistio ispred Alvara.

U završnici prvog poluvremenu novi pogodak domaćina i to ponovno iz prekida. Koke je ponovno ubacio, Jimenez je prebio loptu do Tiaga koji nije imao težak posao.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko prilika, Atletico je kontrolirao utakmicu i zadovoljio se ovim vodstvom. U 79. minuti do trećeg pogotka mogao je nakon udarca glavom Torresa poslije ubačaja Juanfrana, no lopta je otišla preko gola i do kraja nije bilo promjena.

Ovom pobjedom Atletico je ostao na bod zaostatka za Valencijom koja i dalje drži treću poziciju.