Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

Eibar je napokon prekinuo seriju poraza i iako nije slavio uzeo je barem bod na gostovanju kod Granade. Važne gostujuće bodove uzela je Celta kod Levantea...

Rayo Vallecano je u susretu u kojem je uspio zaraditi čak osam žutih kartona, svladao Malagu s 1:0. Zanimljivo, s druge strane podijeljena su samo dva žuta kartona, no loša vijest za Malagu je da je oba skupio Angeleri čime su gosti zadnjih 20 minuta igrali s igračem manje.

Pobjedu Rayu donio je Gael Kakuta pogotkom glavom na ubacivanje Buena u 22. minuti susreta.

Pravi potop u Valenciji Doveo je Levante i Celtu u situaciju da igraju u gotovo nenogometnim uvjetima. Što se susret više bližio kraju, kiša je pojačavala i bilo je sve teže kontrolirati loptu.

Ipak Celta je uspjela i u takvim uvjetima doći do pogotka i slaviti s 1:0 nakon lijepe akcije koju je pogotkom okončao Charles na dodavanje Nolita u 86. minuti.

Zanimljivo je bilo u Bilbau gdje je Athletic imao sigurnih 2:0, a zatim na početku drugog dijela zakomplicirao si život i morao strahovati do kraja susreta.

U devetoj minuti domaćin je poveo nakon pogotka glavom Etxeite da bi sredinom prvog dijela Rico krasnim lobom prebacio gostujućeg vratara i povisio na 2:0.

Balenziagin autogol zakomplicirao je utakmicu od 47. minute, međutim promjena više nije bilo.