Barcelona
Barcelona 2:1 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

Barcelona je možda stigla do ključnih bodova u borbi za naslov prvaka Španjolske, na Camp Nouu je svladala Real Madrid s 2:1, pobjegla mu na četiri boda prednosti i sama odlučuje o naslovu...

Dobra utakmica na Camp Nouu opravdala je očekivanja, a Barcelona je ipak na kraju zasluženo slavila s 2:1. Real Madrid je također imao prilika, mogao je i on okrenuti susret na svoju stranu, međutim domaćin je ipak izvukao sva tri boda.

Od prve minute na travnjaku su bili Ivan Rakitić i Luka Modrić odigrali su solidno, a Modrić je sudjelovao kod jedinog Realovog pogotka.

Prvo veliko uzbuđenje na susretu dogodilo se u prvom pravom napadu gostiju. Benzema je odlično na drugoj strani kaznenog prostora uočio Cristiana Ronalda koji je pokušao iz prve, ali je pogodio gredu.

Što njemu nije uspjelo, uspjelo je neočekivanom strijelcu Jeremyju Mathieuu na drugoj strani. U 19. minuti Messi je ubacio iz slobodnog udarca, Mathieu je pobjegao Sergiju Ramosu i glavom poslao loptu u mrežu.

Deset minuta kasnije Barcelona je morala povesti s 2:0. Neymar se našao posve sam ispred Casillasa, ali početničkom reakcijom dodao je loptu Casillasu što je Real Madrid brzo kaznio.

Dvije minute kasnije Modrić je započeo akciju u kojoj je uočio Benzemu ovaj odmah proigrao Ronalda, a zvijezda Madriđana bez problema poravnava na 1:1.

Do kraja prvog dijela gosti su bili opasniji, pokušao je Modrić s 20 metara, zatim je poništen pogodak Baleu, a Velšanin je ubrzo promašio čisti zicer s desetak metara iz gužve.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku domaćina. Real Madrid mogao je povesti u 49. minuti nakon pokušaja Benzeme koji brani Bravo, a nakon toga Barcelona preuzima vodstvo.

U 56. minuti Dani Alves dao je dugačku loptu za Luisa Suareza koji je pobjegao obrani gostiju i zatim bez problema pogodio suprotni Casillasov kut.

Jedino je pokušaj Benzeme s Realove strane bio opasan u ostatku susreta, a s druge strane Messi je pokušavao, ali i izbacivao u odlične šanse Neymara i Albu, no završnica je zakazala i ostalo je 2:1.

Prednost Barcelone sada iznosi četiri boda i Real Madrid mora imati savršen učinak do kraja sezone, a Barcelona mora dva puta kiksati da bi se nešto promijenilo. U ovom trenutku to se ne čini baš izglednim.

• Obrisan korisnik23.03.2015. u 15:20
    pogledao sam raspored i moram reći da barca ima puno teži put do kraja. za real ovako kako izgleda mislim da će ispustit bodove eventualno u gostima protiv seville i možda doma sa valencijom iako ne vjerujem dok barca mora i kod seville, atletica, pa kod susjeda espanyola, u vigo... doma od jačih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.03.2015. u 13:43
    Prvo poluvrijeme odličan Real, vezni red Reala plus marcelo su pojeli svoje protivnike, a nakon drugog gola Barce totalan pad cijele ekipe Reala. Luka odličan u prvom dijelu, kao da nije niti izostajao sa terena 4 mjeseca, a Raketa dosta slab, u drugom dijelu bio je očit Lukin pad zbog nedostatka... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.03.2015. u 10:11
    nije rakitić bio dobar, ali ni cijela sredina barce. onako lošeg iniestu se ne sjećam da sam ikad vidio. tolike lopte, čiste i bez pritiska, je dodao krivo da nisam vjerovao očima. kažu star je već, ali on je nekih 9 mjeseci čini mi se samo stariji od ronalda. mislim da je problem u želji, glavi... [više na forumu]
  • orangecrush22.03.2015. u 23:44
    Svaka ekipa bolja jedno poluvrijeme s tim da Enrique može biti jako sretan što Real nije kaznio njihovu taktičku naivnost. Znali su da će Real visoko pritisnuti i nisu napravili ništa da se pripreme. S jedne strane Modrić po meni sjajan danas, a Rakitić s druge jako loš. Obrambeno se izgubio, loše... [više na forumu]