Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

Još jedan dvoboj Villarreala i Seville završio je pobjedom Seville koja je kaznila promašaje domaćina. Teže od očekivanja do pobjede je došao Real Sociedad unatoč isključenjima igrača Cordobe...

Nakon što ga je eliminirala iz Europske lige, Sevilla je svladala Villarreal u gostima i u prvenstvu i to s 2:0 te je pokazala da pobjede u Europi nisu bile slučajnost. Momčad Unaija Emeryja bila je bolji protivnik i zasluženo je slavila.

Od početka susreta Sevilla je izgledala bolje i stvarala prilike, prijetila preko Bacce i Vitola, ali domaćin je uspio obraniti te neugodne prilike.

Nakon tog boljeg početka Seville, Villarreal se probudio u završnici poluvremena. Rico je skinuo dobre pokušaje Giovanija, a zatim je Campbell gađao praznu mrežu, ali Dani Parejo uspio je očistiti loptu s gol linije.

U 42. minuti domaćin je bio najbliže pogotku. Moreno je odlično ubacio za Moija Gomeza koji odlično puca, ali loptu zaustavlja greda.

Odmah na početku drugog dijela, u trenucima kada se činilo da je Villarreal posve uzeo igru u svoje ruke, Sevilla je stigla do vodstva. Diego je odradio veći dio posla i pronašao Cokea koji lijepo zabija za 1:0 gostiju.

Drugi pogodak stigao je u 65. minuti. Coke je ovaj puta bio u ulozi asistenta, a sjajno je za bio Vitolo koji iz utakmice u utakmicu pokazuje zašto je dobio poziv u reprezentaciju.

U završnici susreta Villarreal je propustio još jednu veliku priliku, Moreno je dobro pucao, no i njegov udarac zaustavio je okvir gola.

Zanimljivo je bilo u San Sebastianu gdje je Real Sociedad ugostio Cordobu i na kraju slavio s 3:1. Nervozni gosti igrali su od šeste minute bez isključenog Pantića i nisu mogli izdržati.

Nakon što je Pantić izašao van travnjaka, gosti su s igračem manje poveli. Bebe je izveo korner, lopta je došla na glavu Andonea i završila u mreži.

Veliku priliku za povećanje vodstva propustio je Inigo Lopez i to je probudilo domaćina. Zaigrao je Real Sociedad bolje i u 33. minuti poravnao preko Agirretxea.

Drugo poluvrijeme proteklo je potpuno u znaku real Sociedada koji je tražio preokret. Tek u zadnjih 15 minuta u tome je i uspio golovima Castra i Finnbogasona.

U završnici su gosti ostali bez još dvojice igrača zbog isključenja Lopeza i Cartabije.