Barcelona teško stradala u derbiju, Lončar odlično krenuo pa se ozlijedio

Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

Najzanimljiviji susret 25. kola Lige Endese odigran je u Valenciji gdje je istoimeni domaćin ugostio Barcelonu i nanio joj visok poraz. Unicaja je bila uspješna na gostovanju kod Iberostara...

Šuterski raspoložena Valencia stigla je do vrijedne domaće pobjede u derbiju protiv Barcelone. Odličnom igrom u drugom poluvremenu domaćin je potpuno nadigrao goste i u zadnjih deset minuta stvorio visoku prednost.

Barcelona je na odmoru zaostajala samo četiri poena, međutim tricaški raspoložen domaćin (14/28) kako je više odmicao, tako je i sve više povećavao vodstvo te na kraju odnio pobjedu 93:73.

Pau Ribas susret je završio s 18 poena (5/7, trica 5/5), šest asistencija i pet skokova. a Pablo Aguilar dodao je 17 poena (4/4 trica). Krešimir Lončar igrao je dobro do trenutka kada se u dvoboju s Tomićem ozlijedio i morao napustiti igru. Za 12 minuta provedenih na parketu ubacio je deset poena (4/4 za dva, 0/1 za tri).

U gostujućem sastavu DeShaun Thomas ubilježio je 12 poena (3/5), a Justin Doellman deset poena (5/9). Ante Tomić je za 20 minuta upisao osam poena (3/5) dok je Mario Hezonja za 12 minuta ostao bez poena i šuta uz dva skoka.

Sutonov Joventut kiksao je na svom parketu u susretu protiv Andorre koja je bila bolja s visokih 82:67. Vrlo loše Joventut je odradio drugo poluvrijeme tijekom kojeg su gosti bili bolji s čak 44:25, okrenuli utakmicu na svoju stranu i odjurili do pobjede.

Bivši igrač Barcelone Victor Sada predvodio je Andorru s 15 poena (7/8), a u domaćem sastavu Albert Miralles ubilježio je 14 poena (7/12). Goran Suton za 25 minuta dodao je devet poena (3/5 za dva, 1/4 za tri) uz tri skoka i asistencije.

Vrlo uvjerljiva bila je i Laboral Kutxa koja je također bila tricaški iznimno raspoložena. 15/28 za tricu gostiju omogućilo je visoku pobjedu kod uz 20 poena (6/8 trica) San Emeterija koji je dodao osam skokova.

Na potencijalno neugodnom gostovanju kod Iberostara Unicaja je na krilima Caleba Greena (30 poena, 9/15, sedam skokova) visoko slavila, a Željko Šakić s 11 poena (3/5 za dva, 1/4 za tri) dao je doprinos u važnoj gostujućoj pobjedi Manrese.