Valencia 3:0 Levante
Levante

Borna Rupnik • ponedjeljak, 13.04.2015.

Gradski derbi u Valenciji pripao je Šišmišima s Mestalle, koji su s nova tri boda stigli na korak do branitelja naslova, Atletico Madrida.

Zanimljiv su i sadržajan susret u posljednjoj utakmici 31. kola Primere odigrali Valencia i Levante, no zadovoljstvo je naposljetku u potpunosti bilo na strani domaćina.

Valencia je prednost od dva pogotka stekla već u prvom poluvremenu. U. 16. minuti Parejo je ubacio s desne strane, a Alcacer glavom pronašao donji Marinov kut.

U 36. minuti Valencia je isti recept primijenila i za drugi pogodak, ali s lijeve strane. Ubacio je Orban, a najviši u skoku bio Feghouli, pogodivši gotovo isto mjesto kao i Alcacer.

Ivan je na samom početku nastavka uzdrmao okvir gola, a svoj je obol pobjedi dao i Valencijin vratar Diego Alves dobrim obranama.

"Šlag na tortu" stigao je u posljednjoj minuti dvoboja, trećoj minuti sudačke nadoknade, kada se Negredo odlično snašao na rubu kaznenog prostora i atraktivnim potezom postavio konačnih 3:0.