Málaga
Málaga 2:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • subota, 11.04.2015.

Madridski Atletico izvukao je bod s gostovanja kod Malage uz poklone vratara Kamenog i sudačke četvorke. Oba pogotka za goste postigao je Antoine Griezmann, a domaćini imaju za čim žaliti...

Teško gostovanje kod Malage, Atletico je odradio s osvojenim bodom, a susret je mogao i drugačije završiti. Domaćin je imao vodstvo koje je anulirao Antoine Griezmann pogotkom iz očitog zaleđa.

Mario Mandžukić nije konkurirao za nastup zbog ozljede te je u vrhu napada mjesto zauzeo Fernando Torres koji se nije s puno dobroga istaknuo. Postigao je pogodak, ali na žalost u svoju mrežu.

25 minuta trebalo je za prvo veće uzbuđenje i odmah pogodak. Velika pogreška vratara Kamenog kojem je prošla kroz ruke lopta ubačena iz auta, došla na drugu stranu do Griezmanna koji nije imao težak posao ugurati je u mrežu.

Nakon primljenog pogotka Malaga je krenula po poravnanje. Ono je stiglo u 37. minuti kada je Recio izveo korner, lopta pogodila Torresa i skrenula u mrežu bez da su je dirali igrači Malage.

S tih 1:1 otišlo se na odmor, bila su to praktički jedina uzbuđenja u ne pretjerano kvalitetnom prvom poluvremenu,.

Puno sadržajnije bilo je drugo poluvrijeme i nije se dugo čekalo da na obje strane počnu dolaziti prilike. Međutim lopta nije htjela ponovno u mrežu sve do 72. minute kada domaćin dolazi do vodstva. Amrabat je pronašao Samuela Garciju koji vrlo lijepo pogađa za 2:1.

Kontroverzna odluka šest minuta kasnije. Nakon ubačaja u 16 metara lopta je spuštena do Griezmanna koji je u tom trenutku bio u zaleđu, iskoristio tu prednost i lakoćom svladao Kamenog.

Protesti domaćih igrača urodili su tek žutim kartonom za Weligtona, Mateu Lahozu nije padalo na pamet promijeniti odluku.

Ostalo je na kraju tih 2:2, Atletico je stigao do boda koji ga odvaja od Valencije na četiri boda razlike.