Borna Rupnik • subota, 11.04.2015.

Derbi kola Seville i Barcelone opravdao je očekivanja, a Katalonci se kući vraćaju svjesni da su ispustili dva važna boda. Vrijednu su pobjedu u rukama imali do 84. minute.

Povratak Ivana Rakitića u Sevillu, u dresu Barcelone, završio je podjelom bodova u vrlo sadržajnoj i zanimljivoj utakmici. Hrvatski reprezentativac, bivši kapetan Andalužana, odigrao je svih 90 minuta.

Igrala se 14. minuta kada je Neymar produžio loptu za Messija, a sjajni Argentinac lijepim, odmjerenim udarcem načeo domaćina.

Asistent Neymar u 31. se minuti prometnuo u strijelca, prekrasno izvedenim slobodnim udarcem sa 16 metara u bliže rašlje. Sevillin vratar Rico nije se niti pomaknuo.

No, Andalužani nisu ostali dužni i već su prije poluvremena smanjili. U 38. minuti Banega je pucao iz daljine, a lopta se pored Brava "prošvercala" u mrežu za 2:1. Taj je pogodak dao poticaj Sevilli, Bacca je odmah pokušao i izjednačiti, ali i Messi je potom bio blizu novom zgoditku iz slobodnog udarca.

Intenzitet nije pao niti u drugom poluvremenu, a promašivali su uglavnom Suarez s jedne i Bacca s druge strane, dok je sudac imao dosta posla s pokazivanjem žutih kartona.

Jedan od ključnih poteza povukao je Sevillin trener Emery u 75. minuti, kada je umjesto Bacce na teren poslao Gameira. Naime, niti deset minuta poslije, Gameiro je na drugoj vratnici natrčao na Vidalovo dodavanje i postavio konačnih 2:2, čime je prednost Barcelone na vrhu smanjena na samo dva boda.

Sevilla se ovim remijem poravnala s Valencijom na četvrtom mjestu, a obje su momčadi tako prekinule svoje pobjedničke nizove. Almeria je napravila veliki korak u borbi za opstanak te u derbiju začelja pobijedila Granadu 3:0, uz dva gola Teyea i jedan Espinose.

U susretu momčadi iz sredine poretka, Celta je u Vigu uvjerljivo svladala Rayo Vallecano 6:1. Manucho je doveo Rayo u vodstvo nakon samo dvadesetak sekundi, no potom su Mina s četiri i Larrivey s dva pogotka osigurali veliki preokret, a s tri je asistencije sudjelovao Nolito.

• Sused12.04.2015. u 01:04
    xyz sto ti pricas ? Da se Modric nije ozlijedi Barca bi zaostajala 3+ bodova za Realom...Barcelona se provukla u VIgu, u El Classicu, danas nije mogla...ne znam po čemu su trebali imati uvjerljivo vodstvo na tablici...
    Sused
  • Obrisan korisnik12.04.2015. u 00:26
    Iskreno, Barca je ovo morala dobiti i dobila bi da Pique nije 'poklonio'... Sličnu stvar je Alves napravio protiv Malage. Uglavnom, iako nisu uvjerljivi, trebali su uvjerljivo voditi na tablici...
  • Obrisan korisnik11.04.2015. u 23:25
    Bravo za"strucnjaka"Enriquea koji vadi Neymara(najboljeg danas)i uvodi Xavija...a u igri drzi Suareza,Rakitica i Iniestu koji su odigrali blago receno-jadno!
  • crush11.04.2015. u 23:13
    Jako dobra utakmica Seville, mislim da ekipa koja ovako namuči Barcu zaslužuje ici u LP, ali mislim da če se tu pitati nešto i Valenciu