Real Madrid
Real Madrid 3:0 Eibar
Eibar

Branimir Korać • subota, 11.04.2015.

Madridski Real stigao je do pobjede u susretu 31. kola Primere u kojem je ugostio na Santiago Bernabeuu Eibar i svladao ga s 3:0. U drugoj brzini s dosta izmjena u momčadi lakoćom je stigao do uvjerljive pobjede...

Eibar je u ovom trenutku možda i najslabija momčad Primere i kao takav nije predstavljao nikakav problem za Real Madrid koji je odradio posao s pola snage. Glatkih 3:0 u podosta šarenom sastavu i Madriđani s mirom čekaju večerašnji derbi na Sanchez Pizjuanu.

Navas, Arbeloa, Illarramendi, Jese, Chicharito dobili su priliku od prve minute, ali to nije utjecalo na izvedbu Madrida koji je puno prejak za skromni Eibar.

Na prvi pogodak čekalo se 20 minuta. Tri minute ranije lopta je završila u mreži nakon što je Real Madrid gađao gredu, a zatim i jednu pa drugu vratnicu, lopta je na kraju došla do Chicharita koji je šalje u gol, no bio je u zaleđu.

Ipak u toj 20. minuti gostima nije bilo spasa. Cristiano Ronaldo sjajno je izveo slobodan udarac, lopta je u zraku promijenila putanju, prevarila Iruretu i završila u mreži. Inače, Ronaldu je to bio prvi pogodak iz slobodnog udarca od prošlogodišnjeg susreta protiv Bayerna u travnju.

Do kraja prvog dijela domaćin je stigao do još jednog pogotka. Ovaj put Arbeloa je odlično ubacio s desne strane, točno na glavu Chicharita koji je pogodio suprotni kut.

U nastavku susreta domaćin je rutinski kontrolirao utakmicu, nije stvarao poseban pritisak i tražio pogotke kao protiv Granade, no prilika nije nedostajalo. Jedna od njih je iskorištena i to u 83. minuti kada je nakon solo prodora precizan bio Jese.

Luka Modrić napustio je igru nakon sat vremena kada ga je zamijenio Silva.