Branimir Korać • nedjelja, 12.04.2015.

Nedjeljni program u Primeri obilježili su susreti momčadi iz donjeg dijela ljestvice. Elche našeg Marija Pašalića upisao je važna tri boda kod Cordobe, a Pašalić je stigao do svojeg prvog pogotka.

Elche je gostovao kod posljednjeplasirane Cordobe i upisao vrijednu pobjedu 2:0 uz veliki doprinos Marija Pašalića. Igrač Chelseaja na posudbi u Španjolskoj postigao je drugi pogodak za svoju momčad i zaključio priču u susretu u kojem je odradio vrlo dobrih 90 minuta.

Cordoba zaostaje na ljestvici i svaka utakmica joj je hvatanje zadnjeg vlaka u borbi za ostanak. Ovdje se samo još više "ukopala" u probleme i sada zaostaje za zonom ostanka devet bodova.

Nakon što su obje momčadi propustile ponešto prilika, Elche je stigao do vodstva u 41. minuti. Albacar je izveo slobodan udarac, a Enzo Roco glavom je proslijedio loptu u mrežu.

Pašalić je u 49. minuti imao čisti zicer kada je ostao sam u 16 metara, no nije pogodio okvir gola i to je umalo kažnjeno u 65. minuti. Bebe je ubacio loptu, Rene Krhin pucao glavom, ali vratnica je spasila goste.

Tri minute kasnije ipak pogodak za Elche. Pašalić je iskoristio loše postavljanje obrane domaćina i glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Deset minuta prije kraja Borja Garcia frustriran nakon prekršaja Victora Fernandeza udario ga je glavom i zaradio izravni crveni karton što je samo dodatno otežalo posao domaćinu.

Zanimljivo je bilo u San Sebastianu gdje je Real Sociedad dva puta vodio protiv Deportiva, ali nije uspio slaviti. Prieto i Castro bili su strijelci za domaćina, ali Perez i Toche vraćali su momčad iz La Corune u igru.

Domaću pobjedu upisao je Espanyol protiv Athletic Bilbaa pogotkom Sergija Garcije, a Getafe i Villarreal remizirali su 1:0. Villarreal je poveo iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Uche da bi Castro poravnao na 1:1. Susret je obilježio težak lom noge gostujućeg Argentinca Matea Musacchija.