MAXtv Prva liga, 30. kolo, 25.04.2015, 19:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 2.000

Branimir Korać • subota, 25.04.2015.

Dinamo je nastavio seriju utakmica bez poraza i upisao je pobjedu u Zadru gdje je slavio s minimalnih 1:0. Strijelac za goste bio je Marko Pjaca koji je pogodio za pobjedu u 85. minuti...

Ante Sarić
75'
11
Theophilus Solomon
88'
9
Andrija Milinković
88'
Igor Štimac
24
(do 72')
Zoran Mamić

Tradicionalno teško gostovanje za Dinamo ipak je uspješno apsolvirano. Modri već razmišljaju o naslovu prvaka, s druge strane Zadar je u grčevitoj borbi za opstanak, ali kvalitetnija i bolja momčad ipak na kraju nije dozvolila da motiv bude jači od kvalitete.

Dinamo je tijekom susreta dominirao i bio bolji protivnik, međutim treba reći da nije prikazao neku bajnu igru iako je i to bilo dovoljno za domaćina.

U prvih 15 minuta gosti su imali nešto više pokušaja, Zadar je stao iza s jasnom namjerom čekanja prilike iz kontranapada kako bi zaprijetili i eventualno došli do pogotka.

Međutim, tu su se i oni počeli sve više oslobađati i igrati otvoreni te su i zabilježili dvije prijetnje prema Eduardu. prvo je Banović sjajno potegnuo s 30-ak metara što je Eduardo uspio obraniti, a zatim vratar Dinama nije dobro reagirao na ubačaj s lijeve strane i Krstanović je to umalo kaznio.

Do kraja prvog poluvremena nije više bilo većih uzbuđenja i otišlo se na odmor bez pogodaka.

U nastavku je Dinamo ipak podignuo kvalitetu igre i Zadrani su se teže nosili s gostima. Prva značajnija prilika stigla je u 60. minuti kada je Soudani odlično pucao s ruba 16 metara, ali Matković je lijepo obranio i spriječio vodstvo.

Obrana Zadra dosta dobro se nosila s pokušajima Dinama koji je dosta toga pokvario u zadnjih 30-ak metara gdje nije imao pravo rješenje za dobro postavljenog domaćina.

Ipak u zadnjih deset minuta dolazi do većih prilika. U 82. minuti Soudani s pet metara nije uspio prevariti vratara domaćina nakon čega je neprecizan bio Fernandes da bi tri minute kasnije gosti osigurali tri boda.

Junior Fernandes odlično je u kaznenom prostoru pronašao Marka Pjacu koji iskosa zabija za pobjedu.

U samoj završnici domaćin je pokušao doći do poravnanja, ali Krstanović nije zabio i ovaj rezultat ipak će malo razveseliti Osječane koji su na glup način izgubili u Splitu.

• Obrisan korisnik26.04.2015. u 07:09
    korač pogledati barem video s golom, jer pjaci je dodao tko? ne pivarić da pomognem malo. osim ako pivarić nije malo zagorio u solarijju.