Primera, 36. kolo, 09.05.2015, 20:00 h, Santiago Bernabéu, gledatelja: 79.897
Paco Alcacer 19'
Javi Fuego 26'
Valencia

Branimir Korać • subota, 09.05.2015.

Real Madrid nije uspio upisati pobjedu na svom travnjaku protiv Valencije, na kraju je uzvukao samo remi čime su Barceloni širom otvorena vrata na putu do naslova prvaka Španjolske. Valencia je imala i vodstvo 2:0 da bi na kraju domaćin uspio izvući barem bod. Junak gostiju je i Diego Alves koji je obranio kazneni udarac Cristianu Ronaldu...

Asier Illarramendi
25'
15
Daniel Carvajal
46'
12
Marcelo
46'
Alvaro Negredo
69'
20
Rodrigo De Paul
77'
6
Lucas Orban
89'
Espirito Santo

U Barceloni mogu otvarati pobjednički šampanjac, Real Madrid nije uspio zadržati ritam pobjeda momčadi Luisa Enriquea i u susretu protiv Valencije iščupao je samo bod. Doslovno ga je iščupao, Valencia je imala 2:0 u prvom poluvremenu, kod 2:1 u drugom dijelu u nekoliko navrata mogla je "ubiti" utakmicu, ali Real Madrid je na kraju uspio barem izvući bod.

Dvoboj na Santiago Bernabeuu bio je odličan, obje momčadi igrale su otvoreni i na pogodak više, a ne razmišljajući kako se obraniti.

U prvih 20 minuta domaćin je mogao voditi 2:0, a na isteku 20. minute bilo je 0:1. U 14. minuti Gareth Bale sjajno je izveo slobodan udarac, ali lopta je pogodila gredu da bi u 19. glavom pucao Ronaldo, a lopta ponovno odsjela na gredi.

Kada promašiš, onda stiže kazna, a Madriđane je kaznio Paco Alcacer. Gaya ga je sjajno proigrao u kaznenom prostoru, a ovaj je imao lagan posao poslati loptu iza leđa Casillasa.

Ubrzo su došle nove loše vijesti za Real Madrid, igru je morao napustiti Toni Kroos koji je neugodno pao i zbog bolova u leđima zamijenio ga je IIlarramendi.

Tek što je Kroos izašao s travnjaka, Valencia je poduplala prednost. Ovaj put u ulozi asistenta bio je Parejo, a loptu je u gol poslao Javi Fuego.

Prvo poluvrijeme bilo je kao iz noćne more za Madriđane. Mreža gostiju bila je začarana dok je Valencia na drugoj strani punila njihovu. I treći put u prvih 45 minuta domaćin je zatresao okvir gola kada je Javier Hernandez pogodio stativu da bi vrhunac frustrirajućeg prvog dijela za Real Madrid stigao u sudačkoj nadoknadi.

Bale je srušen u kaznenom prostoru, dosuđen je opravdano kazneni udarac, ali pokušaj Cristiana Ronalda sjajno je obranio Diego Alves.

Pravo je čudo kako Valencia nije primila pogodak u prvom dijelu, ali zato je ipak procurilo u drugih 45 minuta.

U 56. minuti domaćin je smanjio na 2:1, kada već nisu mogli napadači svladati Alvesa, učinio je to lijepim udarcem Pepe.

Bio je to znak domaćinu da dodatno pritisne, međutim ujedno je ostavljao i puno prostora Valenciji za protunapade što su gosti umalo i kaznili preko Negreda. No nisu uspjeli i real Madrid je uspio poravnati. U 84. minuti lijepim udarcem izvan kaznenog prostora Isco je izjednačio na 2:2.

Do kraja više nije bilo promjena, Madriđani su očajnički pokušavali ostati u borbi za naslov prvaka, ali nisu uspjeli. Barcelona je u ovom trenutku ipak bolja momčad.

• Obrisan korisnik09.05.2015. u 23:09
    Odlicna tekma! Valencija odigrala junacki, po istom "receptu" kao kad su Real Madrid pobjedili kuci s 2:1. Real Madrid, vidjela se zelja i agresivnost koja je nedostajala protiv Juventusa! Ronaldo, previse forsira, definitivno treba pocet vise razmisljat na momcad, a ne na sebe jer danas... [više na forumu]
  • sportoz09.05.2015. u 22:49
    Hahaha!!! Ne može bolje. Kristinka prodao prvenstvo! Važno da će ON biti najbolji strijelac. Ko j...e klub! Predivan jedan čovjek...