MAXtv Prva liga, 1. kolo, 13.07.2015, 20:00 h, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Vinkovci),
Mirko Marić 70'
Lokomotiva

Izostancima pogođeni Split nadvisio Lokomotivu i zaključio prvo kolo nove sezone 1. HNL

Niko Rukavina • ponedjeljak, 13.07.2015.

Nogometaši Splita u posljednjoj su utakmici 1. kola Prve HNL nadigrali gostujuću Lokomotivu i na kraju zasluženo slavili s 2:1. Splitovci su zabili po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a Lokosi su s igračem manje uspjeli ublažiti poraz.

Josip Tomašević
49'
23
Filip Faletar
86'
3
Marin Roglić
90'+4'
Ante Čačić

Momčad Zorana Vulića u ovu je utakmicu ušla bez čak šestorice igrača, s mnogo pojedinaca u sastavu koji prošle sezone nisu igrali na Parku mladeži. No, unatoč hendikepu, na kraju su nadigrali umorne Lokose koji u četvrtak igraju Europsku ligu protiv PAOK-a.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, veliku prigodu u 11. minuti propustio je Franko Andrijašević kada je s nekoliko metara udaljenosti prebacio vrata domaćina. Splitovci su ponajviše prijetili iz poluprigoda, a u 20. su stigli i do zgoditka. Pogodak je postigao pojačanje Dino Špehar.

Lopta se odbila do Špehara koji vara svog čuvara i postiže pogodak u službenom debiju za Crvene. Nije prošlo puno vremena, a Splitovci su imali još jednu veliku šansu. Iskosa je tukao Tomislav Mrkonjić, no Oliver Zelenika je otklonio opasnost.

Pogodak kao da je probudio Vulićevu momčad koja je do poluvremena igrala odlično i još je nekoliko puta opasno zaprijetila gostujućem golu, ali nisu uspjeli zabiti za udvostručenje vodstva.

Nastavio je Split s odličnom igrom i stvaranjem šansi i u nastavku utakmice. Dvije odlične prigode početkom drugog dijela propustili su Slavko Blagojević i Dražen Bagarić koji je već savladao Zeleniku, ali je s crte loptu izbio Tomislav Mrčela.

Apsolutnu dominaciju na terenu Split je kapitalizirao u 57. za povećanje svojeg vodstva i maltene riješio pitanje pobjednika. Najme, Bagarić, jedan od najboljih igrača utakmice, sjurio se sam prema Zeleniki, a Luka Capan ga je srušio za jedanaesterac za domaćine i izravni crveni karton. S bijele točke precizan je bio Blagojević.

Lokomotiva je ipak uspjela smanjiti preko Mirka Marića u 71. minuti kada je izbio sam pred Danijela Zagorca, ali, više od ublažavanja poraza gosti nisu mogli. U sljedećem kolu Split gostuje kod gradskih rivala, a Lokomotiva nakon PAOK-a dočekuje nakon prvog kola vodeću na tablici, Istru 1961.

• Aguias14.07.2015. u 12:37
    Ako Mamić ostane u zatvoru za očekivati je da Lokomotiva završi prvenstvo u donjem dijelu ljestvice