MAXtv Prva liga, 1. kolo, 11.07.2015, 21:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1486
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Ivica Modrić (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb)
Muzafer Ejupi 61' (11m)
Slaven Belupo

Dva gola Franjića usmjerila Istru 1961 prema pobjedi nad Slaven Belupom

Simona Margetić • subota, 11.07.2015.

Slaven Belupo izgubio je prvu prvenstvenu utakmicu u susretu protiv Istre 1961 s 3:1. Bolja je bila momčad Igora Pamića i nastavila tradiciju u kojoj Farmaceuti na Aldo Drosini ne mogu doći do tri boda.

Novi trener Željko Kopić upisao je prvi poraz na klupi Slavena, a dosta izmijenjena momčad koprivničkog prvoligaša očito nije bila dovoljno spremna i početak prvenstva započela porazom.

Poveli su domaćini već u petoj minuti. Precizan je bio Franjić, koji se našao u kaznenom prostoru Slavena i na asistenciju Repića pogodio za vodstvo. Četiri minute kasnije Slaven je zaprijetio obrani Istre, ali do pogotka nije došlo.

Pokušali su Farmaceuti i u 20. minuti preko Brleka, no sjajan je bio Brkić i zaustavio je tu loptu. Do kraja prvog dijela nije bilo nekih opasnijih akcija pa su domaćini u svlačionicu otišli s golom prednosti.

Slaven je poravnao rezultat preko Ejupija iz kaznenog udarca u 61. minuti, kada je Mišić igrao rukom, no slavlje Koprivničana nije dugo trajalo. Franjić je pogodio za 2:1 u 77. minuti na još jednu asistenciju Repića.

Konačnih 3:1 postavio je Tomić, koji je iz blizine glavom pogodio protivničku mrežu. Istra je tako kod kuće ostavila sva tri boda u svojoj uvodnoj prvenstvenoj utakmici.