Borna Rupnik • utorak, 21.07.2015.

U utorak se igraju prvi uzvrati drugog pretkola Lige prvaka, a dio momčadi već je odradio svoj dio posla.

Norveški Molde obranio je prednost iz prvog susreta (5:0) unatoč porazu na gostovanju kod Pjunika u Armeniji. Pirovu pobjedu Pjuniku osigurao je Badojan petnaestak minuta prije kraja dvoboja, za minimalnih 1:0.

Nakon 1:0 u prvoj utakmici u Beogradu, Partizan je prolazak u treće pretkolu potvrdio novom pobjedom nad prvakom Gruzije, Dilom Gori. Ovoga je puta bilo 2:0, a pogotke su postigli Brasanac u 37. i Oumarou u 64. minuti utakmice.

Moldavski Milsami upotpunio je iznenađenje i izbacio prvaka Bugarske, hrvatskoj javnosti dobro poznati Ludogorec. Milsami je u Bugarskoj slavio 1:0, da bi u uzvratu opet pobijedio, ovoga puta 2:1.

Ludogorec je, doduše, poveo i probudio nadu u preokret svojim navijačima. Zabio je Wanderson u 25. minuti, ali je Andronic već u sljedećem napadu pogodio za izjednačenje. Od 73. minute Milsami je igrao bez isključenog Cojocarija, ali i s desetoricom je pričuva Racu obradovao Moldavce pobjedonosnim golom u 89. minuti.

HJK Helsinki je novom pobjedom potvrdio uspjeh protiv latvijskog Ventspilsa, a Maccabi iz Tel Aviva izvukao se nakon poraza na Malti i neriješenih 1:1 s Hiberniansom sve do 58. minute uzvrata. Tada je krenulo Izraelce, koji su s nova četiri gola prošli dalje.

Danski Midtjylland izbacio je prvaka Gibraltara bez primljenog gola, a ciparski APOEL slavio je u Makedoniji zahvaljujući golu u gostima (0:0, 1:1). Tinnerholm je pak u 55. minuti uzvrata u Litvi postigao jedini gol u 180 minuta ogleda Žalgirisa i Malmöa, za slavlje Šveđana.

Sjevernoirski Crusadersi u sudačkoj su nadoknadi pobijedili Skenderbeu 3:2, pri čemu su gosti gotovo cijelu utakmicu igrali s desetoricom, ali nisu Skenderbeu će zahvaljujući pobjedi 4:1 iz prve utakmice u treće pretkolo.