Liga prvaka, 3. pretkolo, 28.07.2015, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Ola Kamara 20'
Molde

Molde čvrstom igrom ostao neporažen protiv bezidejnog Dinama

Iz Maksimira:Ante Dubravac • utorak, 28.07.2015.

U prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka nogometaši Dinama u Zagrebu su dočekali Molde. U izjednačenom susretu s malo pravih prilika Dinamo nije stvorio prednost pred uzvrat te ga čeka jako težak posao u Norveškoj.

Daniel Hestad
67'
15
Per Egil Flo
73'
4
Ruben Gabrielsen
80'
Tor Ole Skullerud

Nakon što su dobrom igrom u uzvratu u Luksemburgu savladali Folu nogometaši Dinama svoj su put prema Ligi prvaka nastavili protiv norveškog prvaka Moldea. Domaći strateg Zoran Mamić odlučio je početi susret bez nekih većih iznenađenja u sastavu.

Nakon samo nekoliko minuta Dinamo je došao do prve velike prilike. Taravel je poslao dugu loptu iza gostujuće obrane koja dolazi do Soudanija, a on potpuno neometan nije dovoljno precizan. Vrlo brzo gosti uzvraćaju kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pokušao Toivio, međutim udarac odlazi malo pokraj lijeve vratnice.

Od samoga početka gosti su jasno pokazali da se u Zagreb nisu došli isključivo braniti i Dinamo nije uspijevao preuzeti inicijativu već se igra uglavnom odvijala na sredini terena.

Ipak u 18. minuti Dinamo je došao do vodstva. Pivarić je uputio dobar centaršut s lijeve strane, u sredini je ostao sam Henriquez koji glavom smireno pogađa za 1:0. Međutim vodstvo je trajalo samo dvije minute. Gosti su na gotovo identičan način došli do izjednačenja, a strijelac je bio Kamara.

Do kraja prvoga poluvremena Dinamo je bio nešto aktivniji, ali Modri nisu pronalazili način kako probiti organiziranu obranu gostiju iz Norveške.

Prvu priliku u nastavku Dinamo je imao iz slobodnog udarca kada je Pivarićev pokušaj otišao malo pokraj vratnice, a slično je završio i Henriquezov udarac nakon brze kontre. U 64. minuti Mamić je odlučio iz igre izvaditi Machada koji je odigrao vrlo lošu utakmicu. Prilikom napuštanja travnjaka navijači su Machada ispratili zvižducima na što je on reagirao neprimjerenim gestikulacijama za što je od suca nagrađen s crvenim kartonom. Katastrofalno ponašanje vrlo dobro plaćenoga profesionalca.

Modri su u samoj završnici pokušali još malo pritisnuti goste, ali jednostavno nije bilo ideje, sve se svodilo na beskonačna dodavanja na četrdesetak metara i sve bi uglavnom završavalo dugim netočnim loptama koje su bile lagan plijen za gostujuću obranu. Na kraju igrači Moldea mogu biti puno zadovoljniji jer uoči uzvrata imaju vrlo povoljan rezultat dok Zorana Mamića i njegove igrače čeka veliki izazov ako žele nastaviti svoj put u Ligi prvaka.

Uzvratni susret igra se u Norveškoj za sedam dana.

• Obrisan korisnik29.07.2015. u 23:43
    a zokija možeš i ovu igru? da su ivanković i jurčić imali slobodne ruke poput ovog ne bi bili lošiji. uostalom, ni nisu jer su svi osvajali prvenstvo kao i zoran, a to može i oružar s obzirom na razliku u kvaliteti. trebamo pravog trenera kojeg dok je mamića< nećemo imati, ili barem ne dugo
  • Obrisan korisnik29.07.2015. u 16:57
    sve ok... što se tiče trenera, iskreno ne znam ko bi više mogao doći, a da nije bio. za zorana pak smatram da je bolje riješenje od jurčića, ivankovića i sličnih, ne zato jer je bolji ili lošiji trener nego iz razloga jer ne mogu više gledat iste face svaki put na klupi i svaki put sve lošiji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.07.2015. u 14:09
    ok, možda sam krivo skužio ili te pobrkao. jer učinilo mi se da si ti jedan od onih kojima je zoran dobar za klupu dinama. jer to me najviše smeta, više od lopova predsjednika jer mene samo nogomet zanima a ovo zakulisno manje. no ako ti kažeš da nisi eto vjerujem ti i povlačim rečeno stari. btw... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.07.2015. u 10:44
    ajde majstore nađi jedan moj post gdje sam branio mamića. znači, samo jedan, bit će dovoljno. ako ti svako mišljenje koje se razlikuje od tvojega povezuješ sa ljubavlju/mržnjom prema mamiću onda je s tobom bolje ne raspravljati. dovoljno puta sam rekao ako ikad dođe do izbora u dinamu da moj glas... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.07.2015. u 09:06
    E, da, dobro smo i prošli, sreća da je Machado izbačen s klupe. Jer ako ga je sudac isključio zbog srednjeg prsta navijačima, a kreten je taj srednji prst pokazao PRIJE izmjene, dakle zaslužio je crveni dok je još bio na terenu a ne na klupi. U svakom slučaju, zanimljiva situacija, volio bih čuti... [više na forumu]