MAXtv Prva liga, 4. kolo, 31.07.2015, 21:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Bruno Marić, Igor Krmar, Davor Kožarec
Armin Hodžić 13', 72'
Dinamo

Dva gola Hodžića, poništen pogodak Zagreba i nova pobjeda Dinama

Mihaela Bradovski • petak, 31.07.2015.

Nogometaši Dinama s 2:0 arhivirali su dvoboj četvrtog kola MAXtv Prve lige. Po pogodak po poluvremenu bio je dovoljan Modrima za drugo slavlje u nizu. Zagrebu je večeras presudio Hodžić...

Miroslav Konopek
46'
16
Robert Mudražija
46'
8
Alen Jurilj
77'
Zoran Mamić

Prvo poluvrijeme dvoboja u Kranjčevićevoj, sve do posljednjih nekoliko minuta, u potpunosti je pripalo gostima iz Maksimira. Prvi je prema vrataru Zagreba zaprijetio Fernandes glavom u šestoj minuti nakon ubačaja Ćorića iz prekida, da bi već nakon iduće prave akcije Modrih Livaković morao po loptu u mrežu.

Još jednom je ubacio Ćorić, Ćubel u pokušaju izbijanja loptu dodaje ravno u noge Arminu Hodžiću koji s nekoliko metara nema težak posao. Isti igrač u prilici je bio i nakon pola sata igre, no ovoga puta u posljednji je trenutak opasnost uklonio Kovačić.

Prva prilika Bijelih vrijedna spomena ona je iz 38. minute kada je Krovinović u solo prodoru izvrtio nekoliko Dinamovih igrača no u završnici pucao prejako i predaleko od okvira gola. Nakon Krovinovića potezom na modroj polovici istaknuo se i Ćubel, loptu je poslao kroz noge Fernandesa, pronašao Bobana čiji udarac nije predstavljao opasnost po Eduarda.

U 43. minuti Rog je propustio iz same blizine proslijediti loptu u praznu mrežu, loptu je sjajno na drugu stativu ubacio Pinto.

Već na samom početku nastavka, nakon obavljene dvije promjene, Zagrebaši su najavili svoje bolje izdanje. Svega dvije minute od povratka na teren Miroslav Konopek postiže zgoditak, ali veselje Bijelih traje kratko. Pomoćni sudac dosudio je nedozvoljenu poziciju i pogriješio.

Probuđeni Pjesnici u narednim minutama bilježe nove pokušaje; u 54. Boban puca s 18 metara, dok u 61. Stepčić s 20-ak metara u sam kut, ali dovoljno svega za udarac iz kuta. Minutu kasnije opasnost na drugoj strani. Ademi je prošao kroz domaću obranu, pucao s desetak metara i pogodio vratnicu.

Deset minuta kasnije Hodžić stavlja točku na i današnjeg dvoboja. Pinto ulazi u sredinu, na vrijeme uočava utrčavanje strijelca vodećeg pogotka kojem nakon dodavanja u prostor nije teško po drugi puta poentirati.

Do kraja susreta prave igre više nije bilo, Zagreb je pokušavao doći do smanjenja vodstva, ali Dinamo je bez većih problema zatvorio prilaze prema svom golu.

Jedini poraz Pjesnika u prošloj sezoni protiv momčadi prvaka bio je onaj maksimirski koji je završio s identičnih 2:0. I tada se nakon susreta danima pričalo i pisalo o nepostojećem dosuđenom zaleđu i poništenom pogotku Pjesnika, a večeras je priča dobila svoj nastavak.

U idućem kolu Zagreb putuje na noge Splitu dok će Dinamo na svom terenu dočekati Rijeku.

• mb54st02.08.2015. u 15:53
    Zaslužena pobjeda Dinama, no ponovno suđenje na štetu Zagreba i poništen regularan zgoditak kao i prošlesezone. Sudci očito znaju kada se lomi utakmica i nitko me nemože uvjeriti da je to slučajno, a zašto nijeslučajno na štetu Dinama. Ovdje je sudac zaslućžio "debelu" kaznu jer je bio vrlo blizu... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik01.08.2015. u 11:20
    Gledao sam utakmicu i vidio sam da Zagreb igra lijep nogomet od noge do noge. Nekoliko puta su brzo izašli u napad,ali kad dođu 20 metara od gola onda se izgube. Dinamo je utakmicu dobio na mišiće,uz malo i sreće. prvi gol na vrijeme dosta sretan. Zagreb se trudio,ali ovo je realan rezultat. Gol... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.07.2015. u 23:14
    to roki, ajde sredi i zaleđe još da vidimo
  • Obrisan korisnik31.07.2015. u 23:00
    mrkrunimr može golove i situacije? nisam gledao pa da vidim šta je to bilo
  • Dinaminjo31.07.2015. u 22:59
    Uspavanka s Dinamove strane.. Pamić opet u ništa..Šteta za Musu. Rog i Krovinović najbolji.. Posebice šteta za poništen gol.. Ali lako je biti pametan ispred monitora..