Branimir Korać • srijeda, 05.08.2015.

Pregršt drame u uzvratnim susretima trećeg pretkola Lige prvaka i ispadanja nositelja čime je Dinamu omogućeno da bude nositelj u play-offu. U najzvučnijem dvoboju trećeg pretkola Šahtar je eliminirao Fenerbahče uz pogodak i asistenciju Darija Srne...

Od prvog današnjeg susreta i poslijepodnevne drame u Kazahstanu gdje je Astana ugostila, nagoviještena je luda večer u pretkolu Lige prvaka. Astana je uspjela eliminirati HJK Helsinki pobjedom na svom travnjaku s 4:3 nakon što je prvi susret završen bez pogodaka.

U dramatičnom dvoboju prolaz Kazahstancima donio je branič Evgenij Postnikov golom duboko u sudačkoj nadoknadi čime je Astana došla do pobjede. Jallow i Baah doveli su HJK do vodstva 2:0 nakon 40 minuta igre da bi Twumasi, Canas i Šomko već do 56. minute napravili preokret. Ipak Zeneli iz penala u 86. minuti poravnava na 3:3 da bi domaćin uspio na kraju izboriti prolaz.

Dosta povika na suđenje bit će iz redova Sparte koja je poražena 3:2 na svom stadionu od moskovskog CSKA i ostala bez prolaza. Nakon 2:2 u prvom susretu i pogodaka Krejčija i Fataija u prvih 15 minuta, činilo se da će Česi do prolaza, ali s dva gola Muse i jednim Džagojeva, CSKA je stigao do preokreta. Domaćin je od 64. minute igrao bez isključenog Matejovskog što mu je dodatno otežalo posao.

Videoton nije uspio doći do pogotka u gostima kod BATE Borisova, izgubio je 1:0 i nakon 1:1 u prvom susretu ostao je bez prolaza. Nemanja Nikolić donio je pobjedu Bjelorusima golom u 82. minuti, a Dinko Trebotić igrao je svih 90 minuta za Mađare.

Nakon visoke pobjede u Poljskoj 3:1, Basel je na svom stadionu dovršio posao protiv Lecha. Slavio je s 1:0 pogotkom Bjarnasona u sudačkoj nadoknadi.

Od Lige prvaka oprostio se Panathinaikos koji je poražen u Bruggeu 3:0. Prvi susret završen je pobjedom Grla 2:1, ali u uzvratu je domaćin u drugom poluvremenu napunio mrežu Kotsolisa za prolaz Club Bruggea. Cools, Vazquez i Oulare bili su strijelci za Club Brugge. Kod gostiju Danijel Pranjić igrao je svih 90 minuta dok je Mladen Petrić ušao u 60. minuti umjesto Koutroubisa.

Veliki preokret napravio je Malmö koji je u prvom poluvremenu napunio mrežu Red Bull Salzburga i već tada izbrisao zaostatak iz prvog susreta (2:0). Đurđić, Rosenberg i Rodić odveli su Malmö do 3:0 već u 42 minute. Zadnjih pola sata domaćin je igrao bez isključenog Adua, ali je izdržao nalete Red Bulla.

Partizan je eliminirao Steauu pobjedom u Beogradu 4:2 nakon 1:1 u Bukureštu. U dramatičnom susretu Partizan je poveo golom Babovića u osmoj minuti da bi Muniru i Hamroun napravili preokret do odmora. Odmah na startu drugog dijela Varela zarađuje isključenje, Partizan kazneni udarac koji ne koristi Božinov, ali Jevtović, Živković i Trujić rade preokret i Partizan visoko slavi.

Iznenadio je i Maccabi iz Tel Aviva koji je u prvom susretu poražen od Viktorije iz Plzena s 2:1 da bi u Češkoj slavio s 2:0 i prošao dalje. Junak Izraelaca bio je Eran Zehavi koji je postigao oba pogotka i to u 76. i 83. minuti.

Šahtar je zasluženo prošao dalje visokom pobjedom protiv Fenerbahčea 3:0. Fenerbahče je puno novca uložio, ali treba to tek uigrati, a s druge strane Šahtar ima odličnu momčad koja se već jako dobro poznaje.

Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, a prvo je asistirao za prvi pogodak koji je postigao Gladkyj, a zatim je realizirao kazneni udarac u 65. minuti. Konačnih 3:0 tri minute kasnije postavio je iz kontre Alex Teixeira. Eduardo je zamijenio strijelca prvog pogotka u 82. minuti.

Albanci slave, nikada nisu bili ovako blizu Lige prvaka. Skenderbeu je svladao i u uzvratu Milsami s 2:0 i to golovima Salihija i Prognija. Marko Radas kod domaćina odradio je svih 90 minuta, kod gostiju cijelu utakmicu igrao je Igor Banović dok je Karlo Belak zamijenjen na poluvremenu. Gosti su od 14. minute igrali s igračem manje zbog isključenja Gheorghea Andronica, veznjaka koji je svojevremeno došao u Dinamo pa bio proslijeđen Lokomotivi.

• Obrisan korisnik06.08.2015. u 07:51
    Ako ne dignemo igro, svejedno je s kim ćemo igrati, šanse su nam minimalne. Unatoč tome, ovi su puno bolji izbor od Basela i Red Bulla. Ipak bi najviše volio Partizan, da se vidi tko je najbolji u "regionu".
  • Obrisan korisnik06.08.2015. u 00:38
    Salzburgu je ovo deja vu sa Malmoem. Prošle godine su od njih izgubili isto 3:0, ali u play-off fazi. Stvarno raritet. Iako, gledao sam 2.poluvrijeme. Salzburg dominirao, ali sve je to bilo jalovo. A Švedi su gotovo letjeli s igračem manje. Publika fantastična.
  • Obrisan korisnik06.08.2015. u 00:09