Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.08.2015.

West Ham United na najbolji mogući način otvorio je novu sezonu u Premier ligi! Pod vodstvom Slavena Bilića u njegovom debiju na klupi u engleskoj ligi, West Ham je na Emiratesu svladao Arsenal s 2:0. U drugom današnjem susretu Newcastle i Southampton remizirali su 2:2...

Nakon kritika s kojima se suočio poslije ispadanja iz Europske lige, Slaven Bilić brzo je došao na svoje. Počelo je prvenstvo, ono primarno za što je i uigravao momčad, te je odmah u prvom kolu stigao do sjajnog rezultata, pobjede u gostima kod Arsenala s 2:0.

Bilić je napravio odličan posao taktički, zatvorio je prilaze golu Adriana koji je lijepo zaustavljao ono što bi prošlo. Arsenal je u sezonu ušao s velikim najavama, ali na travnjaku je pokazao malo toga.

Arsenal je imao više loptu u nogama, no nije uspio stvoriti pritisak i doći do pogotka. West Ham je kaznio takvu igru Arsenala u 43. minuti kada je Payet ubacio, Kouyate utrčao ispred Čecha i glavom poslao loptu u mrežu.

Bolje je Arsenal krenuo u drugo poluvrijeme, ali umjesto poravnanja, Čech mora ponovno po loptu u mrežu. U 57. minuti obrana Arsenala nije reagirala, opustila je Zarateu udarac s 20-ak metara koji je ostavio Čecha na krivoj nozi i West Ham je došao do velike prednosti.

Pokušaji Arsenala u nastavku susreta bili su neuspješni i Bilićeva momčad odnosi sva tri boda s iznimno teškog gostovanja.

U drugoj utakmici Southampton je odnio bod s gostovanja kod Newcastlea. Graziano Pelle doveo je goste u vodstvo u 24. minuti da bi u finišu prvog poluvremena Papis Cisse poravnao na 1:1. Odmah na početku drugog poluvremena Georginio Wijnaldum donio je preokret Newcastleu, ali deset minuta prije kraja Shane Long ipak poravnava na 2:2.

• Obrisan korisnik10.08.2015. u 09:31
    Arsenalu trebamo jedan odličan napadac, baš odličan, neka bija hrpu novaca. Giroud je skoro pa kompletiran kao nogometas al nije realizator, u toj utakmici našao se u 10 ak šansi al on takvu niti jednu nece iskoristiti.
  • Obrisan korisnik09.08.2015. u 23:27
    Najbolji hrvatski trener i izbornik kojega smo imali samo to ljudi zaboravljaju,koliko je dobrih stvari napravio s reprezentacijom i afirmirao puno mladih igrača..
  • Obrisan korisnik09.08.2015. u 21:26
    to je ona šira slika o kojoj je pričao prije astre, a bio popljuvan, uz to englezima puca ona stvar za el ( ma što pričao koeman i pametnjakovići s foruma) , tako da je ispao vrhunski taktičar .. usput , nevjerojatno koliko je kod nas osporavan, a repka još uvijek igra s ekipom koju nam je ostavio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.08.2015. u 19:04
    nije normalno ali je često. kritika za loše i pohvala za dobro da, ali pljuvati unaprijed to nije normalno, posebno prema nekome tko nije ničim zaslužio to
  • Obrisan korisnik09.08.2015. u 16:58
    Bravo Slavene, pokaži svim neznalicama da znaš.