Premiership, 1. kolo, 10.08.2015, 21:00 h
West Bromwich Albion
West Bromwich Albion 0:3(0:2) Manchester City
Manchester City

Josip Piršljin • ponedjeljak, 10.08.2015.

Kompletirano je prvo kolo nove sezone Premier lige utakmicom WBA i Manchester Cityja nakon koje je Pellegrinijeva momčad zasjela na sami vrh gdje želi i ostati.

Nogometaši Manchester Cityja uspješno su započeli novu sezonu. S 3:0 su bili bolji od West Bromwich Albiona pred gostujućom publikom, a taj ih je rezultat postavio na čelo ljestvice. Građani su prikazali dobru igru i nisu dopustili domaćima da ugroze njihovo slavlje.

Jedan od najboljih na terenu bio je Yaya Toure koji je postigao dva pogotka, prvi je došao već u devetoj minuti. Navas mu je dao povratnu loptu, a igrač iz Obale Bjelokosti puca prema vratima Myhilla i uz malo sreće pronalazi put do mreže za 1:0.

Drugi pogodak Tourea bio je puno ljepši. Iznio je loptu, proslijedio je do Bonyja koji je potom vraća, a veznjak Cityja sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa gornji lijevi kut Myhilla. S rezultatom 2:0 se otišlo na predah.

Pulisova momčad početkom nastavka je zaigrala nešto bolje i taman kada se činilo kako bi mogli do smanjenja rezultata, City je zabio i treći gol. Silva je ubacio iz kuta, a visok i precizan glavom bio je Kompany za konačnih 3:0 i pobjedu gostiju.

Prve minute za Manchester City u Premiershipu odigrao je Sterling koji je ovog ljeta Anfield zamijenio Etihadom.