Premiership, 1. kolo, 08.08.2015, 18:30 h
Chelsea
Chelsea 2:2 Swansea City
Swansea City

Borna Rupnik • subota, 08.08.2015.

Engleski prvak nije uspio pobjedom otvoriti novu ligašku sezonu. Swansea City pružio je dobru partiju na Stamford Bridgeu i zasluženo odnio bod.

Momčad Chelseaja, aktualni vlasnik trona u Premiershipu, utakmicu prvog kola igrala je kod kuće protiv Swansea Cityja, a semafor je nakon sadržajnih 90 minuta pokazivao 2:2.

Nakon što je Gomis propustio dvije velike prilike za Velšane, Chelsea je poveo u 23. minuti preko Oscara. Brazilac je iz slobodnog udarca poslao loptu pred gol Fabianskog, gdje je nitko nije dotaknuo i ona je odsjela u mreži.

Ipak, Swansea City se brzo vratio, nakon što je Courtois odlično zaustavio udarac Gomisa, odlično se snašao Andrew Ayew i u svom debiju za novi klub - po dolasku iz Marseillea - donio izjednačenje.

Još se brže potom Chelsea vratio u vodstvo. Willian je želio ubaciti, a Fernandez je podmetnuo nogu i lopta je u neuhvatljivom luku preletjela Fabianskog za 2:1.

Goste niti to nije obeshrabrilo, a dobar početak drugog poluvremena, uključujući i vratnicu Shelveyja iz kuta, okrunili su u 52. minuti. Tada je Gomis pobjegao domaćoj obrani, a na samom rubu kaznenog prostora srušio ga je Courtois, koji je zaradio crveni karton i tako omogućio debi Begoviću.

Gomis je iz kaznenog udarca napokon zabio za 2:2, a u nastavku utakmice ponovno je bio precizan, ali iz zaleđa te se rezultat nije mijenjao. Za Chelsea je s igračem manje pokušao solo-prodorom Hazard, uveo je Mourinho i Falcaa u zadnjim minutama, ali bez učinka.

• staropramen08.08.2015. u 22:58
    taj mourinho je bas sretan, sve sto je osvojio je sreca bila... bas je ono... sretan
    staropramen
  • Obrisan korisnik08.08.2015. u 21:30
    Swansea u zadnjih godinu dana je jako nezgodan protivnik za jače klubove u engleskoj, svaka im čast
  • Obrisan korisnik08.08.2015. u 20:54