Leicester svladao Bilića i zadržao prvo mjesto, Everton i Norwich uvjerljivi u gostima

Niko Rukavina • subota, 15.08.2015.

Nogometaši Leicestera svladali su Bilićev West Ham u Londonu i nakon nedovršenog drugog kola Lisice se nalaze na čelu Premier lige. Tottenham je u finišu utakmice ispustio 2:0 prednost protiv Stokea, a uvjerljive gostujuće pobjede upisali su Everton i Norwich City.

Zanimljiv dvoboj za hrvatsku javnost odigran je u Londonu na Upton Parku. Bilićev West Ham dočekao je Kramarićev Leicester City. Hrvatski centarfor nije nastupio za gostujuću ekipu koja je slavila u dvoboju i trenutno drži vodeće mjesto na tablici.

West Ham je dobro otvorio utakmicu, već u 3. minuti Diafra Sakho je glavom pogodio gredu, no ubrzo je Leicester preuzeo kontrolu na utakmicom koju je do kraja poluvremena kapitalizirao s dva pogotka.

Jako dobri Jamie Vardy uposlio je u 27. minuti novog Leicesterovog napadača Shinjija Okazakija koji iz prve gađa golmana Adriana, no iz ponovljenog pokušaja poentira za vodstvo svoje momčadi. Okazaki i Vardy odigrali su ključnu rolu i kod drugog pogotka Leicestera kada je odličnu akciju u 38. minuti efektno završio Riyiad Mahrez.

U nastavak utakmice ušao je puno bolji West Ham te su Čekikćari uspjeli smanjiti zaostatak lijepim pogotkom Dimitrija Payeta. No, Bilićevi izabranici do kraja utakmice nisu imali dovoljno snage da dođu do izjednačenja. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Adrian je zbog opasne igre dobio izravni crveni karton te je posljednjih nekoliko sekundi gol domaćina branio Carl Jenkinson.

Nogometaši Tottenhama ispustili su 2:0 prednost protiv Stokea na domaćem terenu primivši dva gola u posljednjih 12 minuta utakmice. Spursi su poveli u 19. preko Erica Diera na asistenciju Christiana Eriksena iz kornera, a u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, Nacera Chadli je udvostručio vodstvo Londončana.

No, unatoč rezultatskom minusu, Stoke u prvom dijelu nije igrao podređenu ulogu te je često prijetio Hugu Llorisu. Dobra i požrtvovna igra Stokeu se isplatila u završnici dvoboja kada je Marko Arnautović, iz jedanaesterca kojeg je skrivio Toby Alderweireld, zabio za smanjenje rezultatskog zaostatka, a pet minuta kasnije, u 83., Mame Diouf svojoj momčadi donio zasluženo izjednačenje.

Subotnji program drugog kola otvorili su Southampton i Everton na stadionu St. Mary's. Gosti su slavili s pomalo neočekivano visokih 3:0, a u junaka utakmice prometnuo se Romelu Lukaku koji je u prvom poluvremenu zabio dva pogotka. Southampton je prošle godine imao jednu od najboljih obrana lige, a u prva dva kola nove sezone primio je već pet pogodaka.

Gosti iz Liverpoola u vodstvo su došli u 22. nakon Lukakuove egzekucije glavom na centaršut Arounea Konea. U posljednjoj minuti prvog dijela, Lukaku je poentirao ljevicom na asistenciju Rossa Barkleya. Upravo je Barkley postavio na konačnih 3:0 pogotkom u 84. minuti utakmice. Kod Southamptona dva put je na utakmici opasno, ali neuspješno zaprijetio Graziano Pelle.

Uspješan u gostima bio je i novopečeni prvoligaš Norwich na Stadionu Svijetla u Sunderlandu. Do odmora, Kanarinci su pogocima Russella Martina i Stevena Whittakera imali prednost od dva razlike, da bi na 3:0 postavio Nathan Redmond u 57. minuti. Duncan Watmore u 88. je uspio ublažiti poraz Sunderlanda.

Momčad iz Norwicha u potpunosti je izdominirala domaćine i na kraju je mogla slaviti i uvjerljivije. Sunderland nakon dva kola čvrsto drži začelje tablice sa sedam primljenih pogodaka u dva susreta.

U preostalim utakmicama Swansea je pogocima Bafetimbija Gomisa u 9. i Andrea Ayewa u 52. došao do vrijedne 2:0 pobjede nad Newcastleom koji je od 41. igrao s igračem manje budući da je Daryl Janmaat dobio isključujući žuti karton.

Još jedan novi prvoligaš, Watford, i u drugoj utakmici ostao je neporažen odigravši na domaćem terenu 0:0 protiv West Bromwich Albiona.

• Obrisan korisnik16.08.2015. u 08:49
    nikakvo iznenađenje ,Leicester je klub s najboljom formom u europi , zadnjih 16 tekmi dva neriješena 13 pobjeda i jedini poraz od chelsea, odnosno 28 bodova od 33 moguća u premier ligi.Mada mi je žao zbog Slavena kad već Krama nije sudjelovao
  • cameosis16.08.2015. u 02:18