Premiership, 2. kolo, 16.08.2015, 17:00 h, Etihad
Fernandinho 85'
3:0(1:0) Chelsea
Chelsea

Branimir Korać • nedjelja, 16.08.2015.

Derbi drugog kola Premier lige odigran je na Etihadu gdje je Chelsea tražio iskupljenje za remi iz prvog kola protiv Swanseaja, ali nije u tome uspio. Manchester City bio je bolji i zasluženo je slavio s 3:0...

Samir Nasri
66'
26
Martin Demichelis
78'
14
Wilfried Bony
83'
Kurt Zouma
46'
11
Juan Cuadrado
64'
9
Radamel Falcao
78'
Jose Mourinho

Manchester City potpuno zasluženo stigao je do pobjede protiv Chelseaja u drugom kolu Premier lige. Posebno u prvom poluvremenu City je bio bolji, nanizao je puno prilika, ali u tom razdoblju postigao samo jedan pogodak. Ipak, u završnih 15 minuta još dva puta Begović je morao po loptu u mrežu i Chelsea bilježi visok poraz.

Bez Thibauta Courtoisa i Oscara istrčao je Chelsea na Etihad i dok je Begović unatoč tri primljena gola dobro zamijenio Belgijca, Oscar je nedostajao u građenju igre prema naprijed i Mourinhova momčad bila je većim dijelom susreta bezopasna.

Jedan od glavnih razloga visokog poraza je loš nastup Chelseajeve obrane koja je bila daleko od željene razine i teško se nosila s napadom domaćina. Uz tri postignuta gola, Manchester City imao je još niz sjajnih prilika koje ponajviše Sergio Agüero nije iskoristio.

Samo u prvih 20-ak minuta imao je čak četiri čiste šanse koje bi inače bez većih problema realizirao, međutim što nepreciznost, a što Begović spriječili su ga u tome.

Ipak, u 32. minuti City je uspio doći do pogotka, Chelseajeva obrana dopustila mu je još jedno primanje lopte u 16 metara i Begović ovaj put nije uspio zaustaviti ga.

Dok je City redao prilike, na drugoj strani praktički prvi pokušaj Chelseaja stigao je u završnici prvog poluvremena, ali bez potrebe za Hartovom intervencijom.

U drugo poluvrijeme Chelsea je ušao odlučnije, Mourinho je ostavio na klupi danas vrlo lošeg Johna Terryja, a u 51. minuti lopta je završila u mreži domaćina. Ramires je zabio, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa u graničnoj situaciji.

U 70. minuti Chelsea je bio blizu poravnanja kada su kontru istrčali Costa i Hazard, Belgijac je dobio loptu u odličnoj poziciji po sredini gola, ali pucao je u Harta.

Devet minuta kasnije domaćin dolazi do drugog pogotka. David Silva ubacio je na peterac gdje skače Kompany i preko Ivanovića podiže vodstvo. Tu se Chelsea potpuno raspao, i u 85. minuti Fernandinho lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora podiže na konačnih 3:0.

Loš početak sezone za Chelsea koji je u prva dva kola skupio samo bod, sva događanja od posljednjih tjedan dana nisu nimalo pomogla, a s druge strane City ima idealnu atmosferu i dvije uvjerljive pobjede na kontu od kojih je jedna protiv izravnog rivala za naslov prvaka.