Premiership, 2. kolo, 16.08.2015, 14:30 h
Crystal Palace 1:2(1:1) Arsenal
Arsenal

Arsenal do prve pobjede na gostovanju kod Crystal Palacea

Niko Rukavina • nedjelja, 16.08.2015.

Nogometaši Arsenala došli su do do prve premierligaške pobijede svladavši u gostima Crystal Palace s 2:1. Topnici su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme, a u nastavku utakmice uspjeli su izdržati pritisak domaćina. Nakon dva kola obje ekipe imaju po tri boda.

Arsenal je bolje ušao u susret, a početni pritisak Topnici su kapitalizirali u 16. minuti utakmice. Mesut Özil uputio je centaršut s lijeve strane, a Oliver Giroud efektnim volejem neobranjivo pogodio za prvi pogodak Arsenala u novoj sezoni Premiershipa.

Alexis Sanchez se potom našao u dvije odlične šanse, no umjesto da je Arsenal povećao prednost, Crystal Palace je u 28. minuti izjednačio. James McArthur ostavio je loptu za Joel Warda koji preciznim udarcem neobranjivo pogađa desni kut Čechovog gola.

Arsenal je do kraja poluvremena nastavio s pritiskom, no nisu uspjeli povećati prednost pred odlazak na odmor. Nastavak utakmice otvoren je velikom šansom za Crystal Palace, no udarac Connora Wickhama završio je na lijevoj vratnici Čechovog gola.

Ipak, Arsenal je u 55. došao do zasluženog vodstva. Sanchez je pucao glavom, a lopta se od Palaceovog stopera Damiena Delaneya odbila u vlastitu mrežu. Nakon primljenog pogotka, domaćini su se otvorili i do kraja utakmice su bezuspješno pokušavali doći do izjednačenja.

Nedugo nakon pogotka, dobru priliku za Palace imao je Jason Puncheon, a na drugoj strani pokušao je Aaron Ramsey. Posebno je zanimljivo bilo u posljednjim minutama utakmice. Palace je imao dvije velike šanse da dođe do izjednačenja. Prvu je obranio Čech, a drugu je Chung-Young Lee glavom poslao preko gola.

Arsenal je u sudačkoj nadoknadi također mogao doći do uvjerljivije pobjede, ali je Alex MCCarthy bio siguran.

U sljedećem kolu Arsenal igra derbi s Liverpoolom, a Crystal Palace dočekuje Aston Villu.