MAXtv Prva liga, 8. kolo, 29.08.2015, 21:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1386

Simona Margetić • subota, 29.08.2015.

Dinamo je na Maksimiru svladao Slaven Belupo i opovrgnuo tvrdnje kako im je u ovoj fazi susret s Farmaceutima najteži. Pomogao mu je i rani autogol Parackog nakon kojeg je susret potpuno otišao na njegovu stranu...

Farmaceuti su na Maksimiru startali vrlo loše. Autogol Parackog u ranoj fazi utakmice pogubno je djelovao na gostujuću momčad, te su Modri lakoćom došli do tri boda. Vratar gostiju Rozman u nekoliko navrata spašavao je svoju mrežu i nosi zasluge što poraz nije bio još teži.

Poveli su Modri u 11. minuti autogolom Parackog nakon što se lopta u gužvi pred Slavenovim vratima odbila od veznjaka gostiju u Rozmanovu mrežu. Dinamo je nastavio s otvorenom igrom, a Farmaceuti nisu pronašli način da ozbiljnije zaprijete Eduardu na vratima.

Bili su Modri dominantni, agresivni i gladni golova. Na novi pogodak čekalo se do kraja prvog dijela susreta, a precizan je u 44. minuti bio Henriquez koji je na ubačaj Ćorića glavom poslao loptu u gostujuću mrežu. Nastavili su tako i u drugom dijelu susreta, nizali su prilike i novi pogodak visio je "u zraku".

Prvo je u 47. minuti Rozman obranio udarac Pjace, dok je Junior Fernandes pokušao u 61. minuti udarcem izvan kaznenog prostora, ali lopta se od grede odbila ponovno u teren. Bilo je tu još pokušaja s domaće strane, dok su Farmaceuti ostali neprimjetni.

Konačnih 3:0 postavio je Matel u 79. minuti. Naciljao je s ruba šesnaesterca lijevi kut, Rozman se bacio, no lopta je ipak završila u mreži.

• penetrisac30.08.2015. u 00:19
    Dobra tekma.Fino igraju nase mlade vedete Rog,Pjaca,Coric.Drugi i treci gol vrlo lijepi.Dizemo se i uz jos jedno pojacanje i povratak Schife i Ademija mozemo bit bolji nego dosad u LP.