Liga prvaka - Skupina A, 1. kolo, 17.09.2015.
RK Zagreb 29:22 Kiel
Kiel

Sjajni Zagrebaši i ove sezone skinuli skalp njemačkom Kielu

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • četvrtak, 17.09.2015.

Momčad PPD Zagreba u prvom je kolu Lige prvaka u zagrebačkoj Areni ugostila njemački Kiel, a nakon vodstva na poluvremenu i velike borbe punih 60 minuta pobjedu i tri europska boda osigurava hrvatski prvak.

PPD Zagreb - Kiel 29:22 (13:11)

Liga prvaka, skupina A, 1. kolo
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 9000
Suci: Mazeika/Gatelis (Litva)

PPD Zagreb: Stevanović (1 obrana), Ivić (14 obrana); Mihić 1, Sabljić, Vujić 3, Stepančić 6, Kontrec 2, Šprem 1, Šebetić, Raković, Horvat 6, Šušnja 1, Šandrk 1, Valčić, Obranović 4, Pavlović 4
Trener: Veselin Vujović

Kiel: Landin (2 obrane), Katsigiannis (4 obrane); Duvnjak 2, Ferreira, Toft Hansen 1, Mamelund, Sprenger 4, Weinhold, Dissinger, Wiencek 1, Ekberg 1, Canellas 2, Dahmke 9, Williams, Vujin 2
Trener: Alfred Gislason

Sedmerci: PPD Zagreb: 3/4; Kiel: 2/2
Isključenja: PPD Zagreb: 10 min.; Kiel: 6 min.
Crveni karton: PPD Zagreb: Horvat (58. min.); Kiel: -

Hrvatski prvak u Areni Zagreb zakoračio je u novu sezonu najelitnijeg europskog klupskog natjecanja, a pred domaćom je publikom ugostio njemačkog prvaka, momčad Kiela. Zagrebovi Lavovi dobro su se borili sa svojim suparnikom te su na odmor otišli i s prednošću, a nakon što je u nastavku Kiel uhvatio priključak i poravnao rezultat uslijedila je velika borba za prve europske bodove ove sezone koji su, pak, na kraju pripali Zagrebašima.

Trener PPD Zagreba Veselin Vujović u prvi je napad poslao kapetana Zlatka Horvata, kao i Luku Stepančića, Domagoja Pavlovića, Sandra Obranovića, Leona Šušnju, Lovru Mihića te Filipa Ivića među vratnice.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Luka Stepančić i Zlatko Horvat s po šest postignutih pogodaka, po četiri su dodali Sandro Obranović i Domagoj Pavlović, Filip Ivić je sakupio 14 obrana, Ivan Stevanović jednu, dok je najbolji kod Kiela bio Rune Dahmke s devet golova, Domagoj Duvnjak zabio je njih dva, Niklas Landin zaustavio je dvije lopte, a Nikolas Katsigiannis četiri.

Susret bolje otvaraju gosti koje po obrani sedmerca Zagrebovu kapetanu, u uvodno vodstvo dovodi Rune Dahmke, dok Niklas Landin potom upisuje novu obranu. Rene Toft Hansen siguran je tada za gostujućih +2, dok je za prvi domaći pogodak u šestoj minuti dvoboja zaslužan Stepančić. Odmah potom mrežu Kiela trese i Pavlović i hrvatski prvak osigurava izjednačenje.

Ubacio je tada Zagreb u brzinu više, siguran je Mihić za 3:3, kao i među vratnicama Ivić da bi Obranović doveo svoju momčad u prvo vodstvo u dvoboju u 11. minuti (4:3). Naredne minute donijele su sigurniji Zagreb, kao i njegovu čvršću obranu, a Šušnja i Pavlović dovode Zagrebaše na +2 (6:4). Promijenio je potom Zagrebov strateg domaću obranu u 5-1 s Lovrom Špremom na prednjem, no njemačka momčad ne posustaje te osigurava novo izjednačenje u dvoboju. Dahmke i Niclas Ekberg predvode potom Kiel i do novog vodstva (10:8).

Dubokom i čvrstom obranom uz sve sigurnijeg Ivića na golu, kao i uz pogotke Tina Kontreca te Horvata domaća momčad stiže na 10:10 pet minuta prije odlaska na odmor. Borbeno je bilo do isteka 30. minute u zagrebačkoj Areni, no Stefan Vujić, Ivić i Stepančić osiguravaju domaću prednost 13:11 s kojom se odlazi i na predah.

Uspijeva punih sedam minuta u nastavku PPD Zagreb održati stečeno vodstvo, no Kiel pritišće, dodatno pojačava svoju obranu, a preko raspoloženog Dahmkea te Christiana Sprengera Nijemci izjednačuju na 16:16. Preko Sprengera Kiel dolazi i na +1, a sve sigurniji je među gostujućim vratnicama i Nikolas Katsigiannis. Dvije obrane veže tada i Zagrebov Ivić, dok Obranović osigurava novo poravnanje rezultata nakon čega slijedi velika borba i igra pogodak za pogodak.

Dvama pogocima Zagrebov kapetan do same završnice dvoboja svojoj momčadi osigurava lijepih +2 (22:20). Kiel ne koristi svoj napad, a Vujić osigurava tri pogotka prednosti za domaće rukometaše. U posljednjim minutama budi se i publika kako bi pružila pravu podršku Zagrebašima, a Horvat tada dva puta zaredom biva siguran s linije sedam metara za vrlo dobrih 26:21.

S obranama ne staje ni Ivić, a na samom terenu tenzije između sve više rastu kako se susret bliži kraju što na kraju rezultira isključenjima, odnosno, crvenim kartonom za kapetana Horvata. Sedmerac Kiela tada sigurno sprječava Ivan Stevanović, publika u dvorani je sve glasnija, a Pavlović lijepim pogotkom postavlja velikih +6 (27:21). Post od pogodaka kod Kiela prekida Dahmke, kod Zagreba je siguran Obranović, na drugoj strani ponovno i Ivić, dok Stepančić u posljednjim sekundama zabija za novu veliku pobjedu Zagreba nad njemačkim Kielom (29:22).

Liga prvaka - Skupina A

1. kolo

RK Zagreb29:22Kiel
Orlen Wisla Plock27:27Telekom Veszprem
Flensburg39:32Paris Saint-Germain
Bešiktaš MOGAZ HT24:30Celje Pivovarna L.

• Obrisan korisnik18.09.2015. u 12:05
    Što ti znači vrhunski trener na klupi i 'lavovi' na terenu!Ono što je Zlajo napravio Toftu je samo primjer kako se bori za klub. Doma, na tvom terenu 'ne sme nitko da te bije':) Ti si taj koji daješ batine, kada treba odgovoriti protivniku na njegovu prljavu igru!Inače, utakmica je bila tvrda-što... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.09.2015. u 10:51
    Fantastična predstava Zagreba! Sve je to rad i odličan trener, nakon prošle sezone djeluju mi još jači ove, borbeni u obrani, raznovrsni u napadu! tak bi nam i repka trebala izgledat..
  • Zdren18.09.2015. u 10:01
    Svaka čast, kako su ih dobili. Kad su počeli gubiti tamo u drugom dijelu, mislio sam da će se Kiel odvojiti. Mhm, PPD udrio po plinu za, ipak malo friziranih, +7.Fantastično. Btw. Ivić+Stevo=15 > Landin+Grk=6