Branimir Korać • subota, 19.09.2015.

Slaven Bilić s West Hamom drži drugu poziciju na ljestvici Premiershipa! Novi veliki rezultat ostvario je u Manchesteru gdje je svladao Manchester City...

Fantastičan niz West Hama u gostima nastavljen je i na Etihadu. Nakon što je slavio kod Arsenala i Liverpoola, Slaven Bilić stigao je do pobjede kod još jednog protivnika visokih ambicija, prvi je pobijedio Manchester City ove sezone u Premiershipu i to s 2:1.

Prvo poluvrijeme bilo je kao iz snova za West Ham koji je kažnjavao domaće pogreške i brzo stigao do prednosti 2:0 nakon čega je uslijedio žestoki pritisak domaćina. Sijevalo je sa svih strana, Manchester City zaigrao je na sve ili ništa i pravo je čudo da je samo jednom lopta završila iza leđa Adriana.

Počelo je sjajno za goste koji su već u šestoj minuti poveli krasnim pogotkom Victora Mosesa nakon lošeg postavljanja Mangale i sjajnog udarca u kut Hartovog gola.

Da iz lošeg može u gore, City je saznao u 32. minuti. Payet je izveo korner, Winston Reid je spustio loptu pred Sakha koji iz blizine zabija. Još jednom loša obrana domaćina i kazna West Hama.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela lijepim pogotkom Kevin De Bruyne smanjio je na 2:1 i vratio nadu Cityju.

U drugom poluvremenu domaćin je natjerao West Ham na žestoku obranu, gosti su prijetili isključivo iz kontranapada, a pogodaka više nije bilo. Obrana West Hama na čelu s Adrianom položila je ispit i odnosi još jednu veliku, ogromnu pobjedu za barem privremeno drugo mjesto na ljestvici. Nikica Jelavić odigrao je zadnjih 20 minuta.

U ranijim susretima pogodaka nije nedostajalo. Aston Villa na svom stadionu nije uspjela svladati West Bromwich Albion koji je bio bolji s 1:0 pogotkom sada već smirenijeg Saida Berahina.

Bournemouth je u prvih devet minuta riješio pitanje pobjednika protiv Sunderlanda. Wilson i Ritchie brzim golovima donijeli su mu 2:0 nakon čega više pogodaka nije bilo.

Očajna sezona za Newcastle se nastavlja. Izgubio je na svom travnjaku i od Watforda koji je slavio s 2:1 uz dva gola Ighala. Janmaat je smanjio u drugom dijelu, ali više od toga nije moglo.

Andrej Kramarić ostao je na klupi i na gostovanju kod Stokea gdje je Leicester remizirao 2:2. Krkić i Walters u prvih 20 minuta doveli su Stoke u vodstvo, ali Mahrez i Vardy poravnali su na 2:2.