Premiership, 6. kolo, 19.09.2015, 13:45 h, Stamford Bridge
Calum Chambers 90' (ag)
2:0(0:0) Arsenal
Arsenal

Branimir Korać • subota, 19.09.2015.

Derbi šestog kola Premiershipa otišao je na stranu Chelseaja. Mourinhova momčad na svom Stamford Bridgeu ugostila je Arsenal i upisala pobjedu 2:0..

Ramires
69'
18
Loic Remy
81'
12
John Obi Mikel
90'+1'
Calum Chambers
46'
15
Alex Oxlade-Chamberlain
75'
12
Olivier Giroud
75'
Arsene Wenger

Chelsea je napokon došao do pobjede u novoj sezoni engleskog prvenstva i to do one vrlo slatke. Mourinho je dobio još jednu bitku s Wengerom i Chelsea slavi.

Tko zna kako bi se susret razvio da Diego Costa nije isprovocirao isključenje Gabriela na samom kraju prvog poluvremena. Do tada je susret bio posve ravnopravan, ali nakon što je ostao s igračem manje Arsenal je pao i nije više mogao stvarati pritisak prema Begoviću.

Prvo poluvrijeme bilo je po pitanju kvalitete vrlo loše. Praktički bez prave prilike, uz nekoliko pokušaja Pedra koji nisu bili precizni.

Nakon pola sata igre Chelsea je tražio penal nakon sumnjive situacije i pretjeranog građenja Gabriela pri čemu je doslovno izbacio Hazarda van terena. Druga sporna situacija dogodila se na samom kraju prvog dijela. Počelo je nervoznom reakcijom Coste koji je "zašamarao" Koscielnyja, Gabriel je odmah nervozno uskočio prema Costi i nakon što su obojica počašćeni žutim kartonima, nastavila se priča i naguravanje koja je okončana isključenjem Gabriela zbog udaranja Coste.

S igračem više Chelsea je poveo u 53. minuti nakon slobodnog udarca Fabregasa, lopta je došla na glavu Zoume koji ju je proslijedio u mrežu.

U nastavku je Chelsea rutinski kontrolirao utakmicu, a u 79. minuti nepotrebni, ali zasluženi drugi žuti karton zaradio je Santi Cazorla grubim prekršajem nad Fabregasom.

Priča je zaključena na ulasku u sudačku nadoknadu kada se lopta upućena od strane Hazarda odbila od Chambersa u mrežu i domaćin je stigao do nedostižne prednosti.

• Obrisan korisnik19.09.2015. u 21:58
    Costa je zaslužio crveni, ali zašto od Gabriela praviti žrtvu? Čovjek je dobio dva čista žuta nakon što se gurao tamo gdje mu nije mjesto
  • Zdren19.09.2015. u 20:35
    Fakat čovječe.Stvarno su antipatični.
    Zdren
  • Obrisan korisnik19.09.2015. u 20:10
    Već odavno pišem da su suci u Engleskoj daleko ispod prosjeka čak i za HNL ovo je samo još jedan dokaz tome.Inače ne navijam ni za jedne ni za druge što se i vidi ali ovo je cirkus!
  • Obrisan korisnik19.09.2015. u 20:07
    Čekam dan kada će netko prvo razbiti gubicu tom provokatoru a to će se dogoditi kada tada a isto tako hoće li sada na temelju snimke kazniti toga p..... . jer se to u Engleskoj za pojedine klubove zna dogoditi i nakon utakmice!
  • Obrisan korisnik19.09.2015. u 19:29
    duh fergusona je bio u royu keanu,isto tako je mourinhov u costi..takav je kakav je i amen. i roy keane je radio brutalne stvari. i da kakvo pristrano suđenje,gabriel napravio čist penal na hazardu pa nije sviran..ajde kme kme kme