Branimir Korać • nedjelja, 20.09.2015.

Posljednja dva susreta četvrtog kola Primere donijela su pobjede Barcelone i Rayo Vallecana. Barcelona je bila očekivano uvjerljiva protiv Levantea uz nastup Ivana Rakitića...

Barcelona je na Camp Nouu očekivano stigla do pobjede protiv Levantea, nije bilo nikakvih iznenađenja i Levante je upisao očekivani poraz.

U podosta šarenom sastavu Barcelona je trebala vremena da slomi otpor Levantea, ali kada se otvorilo, potpuno je procurilo i gosti su se zadovoljili s četiri primljena gola.

Prvo poluvrijeme donijelo je uglavnom jalove napade Barcelone koja je dominirala u posjedu lopte, ali teško je dolazila do pravih prilika.

U 50. minuti Barcelona je povela. Messi je ubacio na drugu vratnicu, tamo je bio Marc Bartra koji je odlično primio loptu i poslao je u mrežu.

Deset minuta trebalo je Barceloni da dođe do visoke prednosti. Nakon tog gola Bartre, u 56. minuti Neymar je iskoristio poklon Rubena i povisio na 2:0. da bi u 60. minuti Brazilac izborio kazneni udarac, a Messi ga realizirao za 3:0.

Šest minuta kasnije Levante je uspio smanjiti zaostatak nakon što je Ter Stegen loše intervenirao i izboksao loptu do Casadesusa koji bez problema pogađa mrežu.

Messi je mogao u 75. minuti postići svoj drugi pogodak, ali napravio je ono što mu se prečesto događa u posljednje vrijeme, promašio je kazneni udarac, no iskupio se u sudačkoj nadoknadi kada je postavio konačnih 4:1.

U drugom večerašnjem susretu Rayo Vallecano slavio je u gostima kod Las Palmasa s 1:0. Rayo Vallecano bio je bolji protivnik, opasniji i zasluženo je odnio sva tri boda.

Pobjednički pogodak postigao je u 42. minuti Javi Guerra na asistenciju Trashorrasa i s tih 1:0 gosti su zaključili susret.

• Obrisan korisnik22.09.2015. u 11:58
    nije da postoji bolji.. stvar je u tome da bi se trebalo odrediti drugog izvođača koji će rasteretit Messija na jedanaestercu-naravno-ovisno o situaciji i trenutku na terenu. No sa druge strane Messi je popizdio zbog fulanog penala i onda se iskupio- živuća legenda.
  • skembi21.09.2015. u 15:15
    Penale bih prepustio Neymaru - nekako mi se čini preciznijim.
    skembi
  • Obrisan korisnik20.09.2015. u 23:45
    Nikako da prizna da je to nešto što mu ne ide već 15.promašeni penal.Čemu to silovanje kada postoje bolji od njega u tome(Suarez ili Neymar).Možda preveliki ego!
  • Obrisan korisnik20.09.2015. u 23:36
    Messi ko i uvijek,ali što je s tim penalima? Gađao Bartru u trepavicu,razigravao odlično igrao i onda promaši taj drugi penal.MIslim si nakon toga njemu je lakše u punom trku nanizat par igrača i opalit i dogodi se otprilike to da u punom trku sa 16 m prikuca u donji lijevi kut za 4:1 a mirno... [više na forumu]