Primera, 4. kolo, 20.09.2015, 12:00 h
Sevilla
Sevilla 1:2 Celta Vigo
Celta Vigo

Sevilla i dalje bez pobjede u španjolskom prvenstvu, Celta se pobjedom izjednačila na vrhu s Real Madridom

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 20.09.2015.

U četvrtom kolu španjolskog prvenstva Sevilla je na svom stadionu Ramón Sánchez Pizjuán izgubila od momčadi Celte s 1:2 te se trenutno nalazi na pretposljednjem mjestu ligaške tablice...

Pobjedom u gostima od 2:1 kod Seville, momčad Celte nastavila je s odličnim rezultatima u novoj sezoni španjolskog prvenstvu te su jedno od najugodnijih iznenađenja.

Celta je povela u 15. minuti; nakon sjajnog prodora s ruba šesnaesterca pogodak postiže Nolito, a 11 minuta kasnije isti se igrač našao u ulozi asistenta kada je dodao loptu Danielu Wassu koji je prizemnim udarcem povisio vodstvo.

U 54. minuti nakon sjajnog ubačaja Brazilca Mariana svoj prvijenac u dresu Seville postiže Fernando Llorente za smanjenje vodstva gostiju i konačnih 1:2. U samom finišu utakmice drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je igrač gostiju Jonny.

Sevilla je loše krenula u novu sezonu španjolskog prvenstva, nakon četiri kola nalaze se na pretposljednjem mjestu s dva osvojena boda, dok se s druge strane Celta ovom pobjedom popela na drugo mjesto ligaške tablice s jednakom brojem bodova, ali lošijom gol razlikom u odnosu na trenutno prvoplasirani Real Madrid.