Premiership, 7. kolo, 28.09.2015, 21:00 h
West Bromwich Albion 2:3 Everton
Everton

Nakon dosadnog prvog poluvremena, drugi dio donio ludnicu na Hawthornsu

Marjan Kreševac • ponedjeljak, 28.09.2015.

Sedmo kolo Premiershipa u ponedjeljak navečer kompletirali su na Hawthornsu West Bromwich i Everton. Nakon izrazito lošeg prvog poluvremena, u drugom dijelu gledali smo puno zanimljiviju utakmicu. Nakon što je Everton u 53. minuti gubio 2:0 na krilima Lukakua koji je postigao dva gola i asistirao za treći, gosti su se vratili iz mrtvih i na kraju slavili rezultatom 2:3.

Obje ekipe počele su susret sa samo jednim isturenim napadačem i u takvom rasporedu na terenu nije bilo previše prostora za kvalitetnu igru, u mnoštvu kratkih dodavanja najbitnije je bilo ne izgubiti loptu. U prvih pola sata bio je to izrazito dosadan nogomet.

Prva ozbiljnija prilika dogodila se u 29. minuti utakmice i pripala je gostima. Gerard Deulofeu lijepo je u kaznenom prostoru pronašao Rossa Barkleyja koji puca lijevom nogom, no njegov udarac prohujao je tik uz lijevu vratnicu. Gosti su imali još jedan pokušaj u 34. minuti, a onda su na kraju prvog poluvremena primili gol iz ničega. Ramiro Funes Mori oduzeo je jednu loptu na svojoj polovici, odigrao kratko do Garetha Barryja koji radi katastrofalnu pogrešku, dodaje loptu ravno u noge protivničkom igraču Jamesu Morrisonu koji sjajno pronalazi suigrača Saida Berahina, a ovaj je nemilosrdan i posprema je iza leđa Tima Howarda.

West Bromwich je otvorio drugo poluvrijeme s prilikom u 47. minuti, a šest minuta kasnije domaći dolaze do drugog gola. Još jedna očajna reakcija obrane Evertona, nakon kornera Craig Dawson se lako otresao svog čuvara i glavom zabio za 2:0. Samo dvije minute kasnije Everton se vraća u igru. Gerard Deulofeu je centrirao u kazneni prostor, Romelu Lukaku je nadskočio svog čuvara i glavom zakucao loptu u mrežu.

Everton je u 74. minuti uspio nadoknaditi zaostatak od dva gola. Romelu Lukaku je potvrdio zašto je napadač od 30 milijuna funti. Primio je loptu okrenut leđima prema golu, okrenuo se, othrvao naletu braniča, prebacio loptu na lijevu nogu i kirurški precizno pronašao Arounu Konea koji je imao dovoljno vremena za naciljati i uputiti neobranjivi udarac u mrežu domaćina. Potpuni preokret dogodio se u 84. minuti, svoj drugi pogodak na utakmici zabio je Lukaku. Priliku za pogodak svojim ubacivanjem pripremio je Deulofeu, a Lukaku je pokazao još jednu mrvicu svoje genijalnosti kada se između dva braniča izborio za prostor i udarac koji pogađa donji desni kuti gola domaćina.

Everton je ovom pobjedom skočio na visoko peto mjesto Premiershipa, a West Bromwich se približio opasnoj zoni na dnu tablice.