Borna Ćorić nakon dvosatne borbe do drugog kola ATP turnira u Šangaju

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.10.2015.

Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Šangaju. U prvom meču prvog kola za protivnika je imao Aleksandera Dolgopolova kojeg je svladao u tie-breaku trećeg seta...

35. igrač svijeta Aleksandr Dolgopolov nije uspio svladati Bornu Ćorića u susretu prvog kola ATP turnira u Šangaju. Nakon dva sata borbe, Ćorić je slavio u tri seta.

U prošlom njihovom dvoboju, ove godine u Monte Carlu, Dolgopolov je slavio u tri seta, no ovaj put Ćorić je bio bolji i izborio prolaz.

Inače, Ukrajincu je ovo peti poraz u nizu, serija je započela u Cincinnatiju gdje je igrao sjajno i u polufinalu izgubio od Novaka Đokovića da bi nakon toga upisao redom poraze u svim narednim susretima.

U ovom meču Ćorić je odlično krenuo, došao je do breaka u četvrtom gemu, kasnije imao još jednu priliku koju je propustio te je bez problema stigao do prvog seta sa 6:3.

U drugom setu drugačija slika. Stigao je Dolgopolov odmah do breaka da bi Ćorić propustio priliku i 15:40 za povratak već u sljedećem gemu, a kada to nije uspio, izgubio je još jednom servis i Dolgopolov je izborio treći set.

I tamo je Ukrajinac rano došao do prednosti, međutim Čorić se ovaj put uspio vratiti i poravnati na 3:3 te odvući set u tie-breaku U 13. igri Ćorić je bio uspješniji i sa 7:5 izborio prolaz u drugo kolo.

U drugom kolu Ćorića očekuje dvoboj protiv boljeg iz meča Marina Čilića i Kineza s pozivnicom Wu Dija.