Liga prvaka - Skupina A, 4. kolo, 11.10.2015.
Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 34:23 RK Zagreb
RK Zagreb

PSG uvjerljivo bolji od Zagreba, hrvatski prvak slomljen već u prvome poluvremenu

Zvonka Keliš • nedjelja, 11.10.2015.

Hrvatski rukometni prvak itekako uvjerljivo je poražen na gostovanju kod Paris Saint-Germaina u sklopu četvrtog kola Lige prvaka. Zagrebaši su zaustavljeni već u prvome poluvremenu kada PSG pokazuje sve što zna da bi na odmor otišao s deset pogodaka prednosti, dok na kraju slavi s 11 golova razlike.

Paris Saint-Germain - PPD Zagreb 34:23 (18:8)

Liga prvaka, skupina A, 4. kolo
PARIZ - Dvorana Georges Carpentier, Gledatelja: 3000
Suci: Geipel/Helbig (Njemačka)

Paris Saint-Germain: Annonay (3 obrane), Omeyer (10 obrana); Melić 1, Mollgaard 2, Vori 2, Kounkoud 2, Barachet 2, Gunnarsson, Abalo 2, L. Karabatić 1, Hansen 10, Narcisse 1, Onufrienko, N. Karabatić 7, M'tima 4
Trener: Zvonimir Serdarušić

PPD Zagreb: Stevanović (13 obrana), Ivić; Sabljić, Vujić 1, Stepančić 2, Kontrec 1, Šprem 1, Šebetić 1, Raković 3, Horvat 1, Šušnja 1, Šandrk, Valčić, Obranović 3, Kovačević 5, Pavlović 4
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Paris Saint-Germain: 4/4; PPD Zagreb: 4/5
Isključenja: Paris Saint-Germain: 4 min.; PPD Zagreb: 8 min.

Momčad PPD Zagreba u sklopu četvrtog je kola najelitnijeg europskog klupskog natjecanja stigla u Pariz gdje je snage ove nedjelje odmjerila s PSG-om. Loše su Zagrebaši otvorili susret, dok je PSG bio na visini zadatka od prve minute dvoboja te je veliku i potom nedostižnu prednost stvorio već do predaha da bi na kraju slavio s uvjerljivih 11 pogodaka razlike.

Trener Veselin Vujović u prvu je obranu poslao Ivana Stevanovića među vratnice, dok su se ispred njega našli Luka Raković, Luka Šebetić, Leon Šušnja, Tin Kontrec, Tonči Valčić i Lovro Šprem.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba bio je Antonijo Kovačević s pet postignutih pogodaka, Domagoj Pavlović je zabio njih četiri, Ivan Stevanović sakupio je 13 obrana, dok je najbolji kod PSG-a bio Mikkel Hansen s deset golova, Nikola Karabatić je dodao njih sedam, Igor Vori dva, Thierry Omeyer je zaustavio deset lopti, a Patrice Annonay tri.

Iako prvi napad PSG-a, točnije, hrvatskog rukometaša Igora Vorija brani Stevanović, Mikkel Hansen u narednim minutama biva siguran s linije sedam metara, kao i iz igre za uvodnih 2:0, dok prvi pogoda za goste u petoj minuti postiže Šebetić. Po pogotku Nikole Karabatića za 3:1 vrijeme je bilo za dublju obranu Zagreba, no ni ona ne sprječava domaćina da se odvoji na sigurnih 5:1 što tjera trenera Vujovića da pozove minutu predaha.

Međutim, ni ona nije pomogla Zagrebašima da se poslože, u napadu ne uspijevaju pronaći rješenje za domaću obranu, ponovno mnogo griješe, a PSG to koristi kako bi se odvojio na 8:1 u devetoj minuti susreta nakon čega Vujović poziva novi time-out kako bi probudio svoje igrače. Post od pogodaka kod Zagreba minutu kasnije ipak prekida Stefan Vujić koji postiže drugi gostujući pogodak u susretu.

Šprem i Sandro Obranović nedugo zatim vežu pogotke za minus pet (4:9), dok kapetanu Zlatku Horvata iskusni Thierry Omeyer brani pokušaj s linije sedam metara. Hansen je potom ponovno raspoložen te zajedno s Nikolom Karabatićem odvodi svoju momčad na 11:4. Novi gostujući post od pogodaka pri ulasku u završnicu prvoga poluvremena prekida Domagoj Pavlović koji tako postiže Zagrebov peti pogodak u susretu. Do odlaska na odmor Parižani samo povećavaju svoju prednost, pune mrežu Zagreba te u svlačionice odlaze s velikim vodstvom 18:8.

Nastavak susreta otvara Vori svojim prvim pogotkom, dok se Zagrebaši trude prikazati u boljem svjetlu kako bi smanjili svoj zaostatak. Stižu tako nakon nešto više od pet minuta igre u drugom poluvremenu na minus sedam (14:21). PPD Zagreb nastavlja s dubokom i čvršćom obranom, no potom ne koristi napad za odlazak na šest pogodaka zaostatka. Igralo se potom pogodak za pogodak uz veliku borbu s obje strane, no domaća se momčad još jednom odvaja na +10 te sredinom drugoga dijela osigurava vodstvo 28:18. U završnici dvoboja domaći rukometaši čuvaju stečenu prednost te nove europske bodove osiguravaju konačnim slavljem 34:23.