Zagrebaši bolji od Vardara za nove regionalne bodove

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • ponedjeljak, 19.10.2015.

Momčad PPD Zagreba svega dva dana nakon velike borbe i slavlja nad Wislom Plock u Ligi prvaka, snage je u Kutiji šibica odmjerio s oslabljenim makedonskim Vardarom, a u novom napetom dvoboju Zagreb slavio s pet pogodaka razlike.

PPD Zagreb - Vardar 30:25 (16:14)

3. kolo SEHA Gazprom lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 1579
Suci: Brunovski/Čanda (Slovačka)

PPD Zagreb: Stevanović (1 obrana), Ivić (9 obrana); Mihić, Sabljić 2, Vujić 2, Stepančić 6, Kontrec, Šebetić 2, Raković 1, Horvat 1, Šušnja 1, J. Valčić 3, T. Valčić, Obranović 4, Kovačević 4, Pavlović 4
Trener: Veselin Vujović

Vardar: Milić (2 obrane), Angelov (12 obrana); Lacković 1, Brumen 3, Manaskov 3, Maqueda 2, Karačić 4, Abutović 1, Lazarov 7, Cindrić, Dibirov 1, Gorbok 1, Šiškarev 2, Marsenić
Trener: Raul Gonzalez

Sedmerci: PPD Zagreb: 1/3; Vardar: 3/4
Isključenja: PPD Zagreb: 10 min.; Vardar: 12 min.

U zaostaloj utakmici trećeg kola SEHA Gazprom lige momčad PPD Zagreba u Kutiji je šibica ugostila makedonskog prvaka, ekipu Vardara. Velika borba odvijala se na parketu, a do odlaska na odmor Zagreb osigurava vodstvo 16:14, dok u nastavku Vardar poravnava rezultat u uvodnim minutama, no potom se domaćin odvaja i upisuje sigurnu pobjedu.

Trener Veselin Vujović u prvu je obranu na teren poslao Ivana Stevanovića među vratnice, dok su se ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Stepančić, Stanko Sabljić, Tonči Valčić, Antonijo Kovačević i Stefan Vujić, dok su susret s tribina odgledali Stipe Mandalinić, Lovro Šprem, Josip Šandrk i Marko Vukić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Stepančić sa šest postignutih pogodaka, po četiri su dodali Sandro Obranović, Antonijo Kovačević i Domagoj Pavlović, Filip Ivić sakupio je devet obrana, Ivan Stevanović jednu, dok je kod Vardara najbolji bio Filip Lazarov sa sedam golova, Igor Karačić zabio je njih četiri, Blaženko Lacković jednu, Luka Cindrić nije se upisao u listu strijelaca, Petar Angelov zaustavio je 12 lopti, a Strahinja Milić dvije.

Borbeno i napeto bilo je od prve minute u Kutiji šibica u kojoj se domaćin odvaja na 2:1 da bi uz Igora Karačića i Filipa Lazarova gosti preokrenuli na 4:3. Do sredine prvoga dijela Zagreb se, međutim, uzdiže, ubrzava ritam, pojačava obranu i odlazi na sigurnih +3 (9:6) što tjera trenera Vardara da uzme minutu predaha.

Posložili su se tada Makedonci, koji su u Zagreb stigli dobrano oslabljenih redova, te uspijevaju smanjiti svoj zaostatak na minus jedan (8:9) da bi do završnice prvoga poluvremena Karačić zabio za poravnanje rezultata (10:10). Unatoč lošem danu domaćih vratara, u napadu se hrvatski prvak uspijeva odvojiti i otići na +2 (12:10), a ubrzo potom i na 15:11 uz dva makedonska igrača manje na terenu. Do odlaska na odmor gostujuća momčad ipak uspijeva smanjiti svoj zaostatak (13:15), dok se u svlačionice odlazi s domaćih 16:14.

Nastavak susreta donio je koncentrirani Vardar koji odmah izjednačuje rezultat i dobrano puše za vrat svome suparniku. Nakon 19:19 sigurni su Leon Šušnja, Domagoj Pavlović i Stepančić za novo domaće odvajanje na lijepih +4 (23:19). Sredinom drugoga dijela Makedonci ne posustaju u hvatanju priključka i stižu ponovno na 23:25.

Makedonsku mrežu tresu tada Kovačević i Josip Valčić za novo sigurnije odvajanje. Pridružuje im se potom i Luka Šebetić, sve sigurniji je i Filip Ivić među vratnicama i u posljednje tri minute dvoboja PPD Zagreb ulazi s pet pogodaka prednosti (29:24). Do samoga kraja Zagrebaši čuvaju stečenu prednost i nove regionalne bodove osvajaju po slavlju 30:25.

• Obrisan korisnik20.10.2015. u 14:18
    to je utakmica koja je trebala biti odigrana još prije mjesec dana kada su se zagrebaši otrovali, a mjesta u rasporedu više jednostavno nema za bolji datum i vrijeme
  • narada10819.10.2015. u 20:58
    jao ko to pravi raspored tih utakmica?? Nakon utakmica u LP, PPD dva dana odmora, Vardar jedan dan sproveden sa putovanjem ...