Juventus 2:1 Torino
Torino

Juventus pogotkom u posljednjim minutama susreta slavio u gradskom derbiju

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 31.10.2015.

U 11. kolu talijanskog prvenstva Juventus je slavio protiv gradskog suparnika Torina. Rezultat utakmice bio je 2:1, a Juventus je do slavlja stigao u finišu susreta.

Pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade Juventus je stigao do četvrte pobjede u sezoni. Momčad Massimiliana Allegrija slavila je u gradskom derbiju protiv Torina s rezultatom 2:1.

Juventus je poveo u 19. minuti susreta, a autor sjajnog pogotka je Paul Pogba, nakon kratkog dodavanja Juana Cuadrada Francuz je uputio neobranjivi udarac s dvadesetak metara. Pogba je u posljednje vrijeme bio pod velikim pritiskom zbog ne tako uvjerljivih prezentacija, tako da mu je ovaj pogodak izrazito važan.

11 minuta kasnije Torino je imao veliku priliku, bivši igrač Juventusa Fabio Quagliarella uputio je udarac s vrha šesnaesterca, ali njegov pokušaj odlazi malo pored vrata. Tri minuta kasnije Juventus je imao priliku, ali pokušaj Paula Dybale odlazi pored gola.

Do poravnanja rezultata Torino je stigao u 51. minuti. Stoper Cesare Bovo iz slobodnog udarca napucao je suigrača, ali lopta mu se vratila, a Bovo ovaj puta uputio snažan udarac, vratar domaćina Gianluigi Buffon bio je nemoćan i Torino je vratio stvari na početak.

U 59. minuti Torino je imao veliku priliku za preokret rezultata, ali udarac glavom Kamila Glika sjajno je obranio Buffon. U prvoj minuti sudačke nadoknade Cuadrado je pucao glavom, ali njegov pokušaj je završio na gredi.

Samo minutu kasnije Cuadrado je bio uspješniji, Alex Sandro je ubacio prizemnu loptu, a Cuadrado ju je pospremio u mrežu za važnu pobjedu Juventusa. Mario Mandžukić u igru je ušao u 78. minuti.