Inter 1:0 Roma
Roma

Inter stigao do minimalne pobjede protiv Rome i preuzeo prvo mjesto

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 31.10.2015.

U 11. kolu talijanskog prvenstva Inter je na San Siru stigao do minimalne pobjede protiv Rome i tako preuzeo vrh ligaške tablice...

U derbiju 11. kola Inter je na San Siru zaustavio Romin niz od pet uzastopnih pobjeda, a susret je završio rezultatom 1:0. Ovom pobjedom Inter je još jednom pokazao da je jedan od glavnih pretendenta za novi Scudetto.

U 17. minuti Marcelo Brozović primio je loptu u šesnaestercu, pucao, ali njegov pokušaj obranio je vratar gostiju Wojciech Szczesny. Šest minuta kasnije pokušao je bivši igrač Intera Maicon, ali njegov pokušaj brani Samir Handanović.

Inter je poveo u 31. minuti. Stevan Jovetić petom je produžio loptu do Garyja Medela koji snažnim prizemnim udarcem s tridesetak metara pogađa vrata gostiju. Szczesny je bio nemoćan i Inter je poveo.

U nastavku utakmice Roma je prijetila preko Mohameda Salaha, ali njegove pokušaje sprječavao je dobro raspoloženi Handanović. U 73. minuti zbog igranja rukom drugi žuti odnosno isključujući crveni karton dobio je Miralem Pjanić.

Ovom pobjedom Inter je preskočio Romu na tablici i zauzeo prvo mjesto, barem do nedjelje, jer pobjedom Napoli i Fiorentina mogu preskočiti Inter na tablici. U dresu domaćina Ivan Perišić i Brozović proveli svih 90 minuta.