Nakon uspješnog niza na gostovanjima, Bilić pao u Watfordu, United bez golova i bez igre, City teško protiv Norwicha

Marjan Kreševac • subota, 31.10.2015.

Nakon što je Liverpool postigao tri gola na Stamford Bridgeu i gurnuo Chelsea dublje u provaliju vodeći dvojac Premiershipa, City i Arsenal bili su uspješni i s tri boda protiv Norwicha i Swanseaja nastavili su mrtvu trku, United se nije proslavio i u blijedoj igri izvukao nulu protiv Palacea, Leicester je preokrenuo vodstvo West Bromwicha i pobjedom 3:2 i skočili na treće mjesto na tablici.

Nakon velike pobjede kod kuće protiv Chelseaja, Slaven Bilić otišao je na noge Watfordu, a Andy Carroll koji mu je donio sva tri boda u subotu je krenuo od prve minute. Bilić nije skrivao oduševljenje zbog povratka ključnog napadača: "Kao što sam rekao već 20 puta, njegova kvaliteta nije upitna. Kada je potpuno spreman može sve. I bez Carolla jaki smo u skoku, imamo Diafru Sakhoa i Nikicu Jelavića, ali Carroll kada je spreman vjerojatno je najbolji igrač Engleske u tom segmentu igre. Ako se lopta nađe blizu njega gotovo ga je nemoguće kvalitetno pokriti".

Iako je Bilić nahvalio skok igru svoje momčadi u prvom poluvremenu utakmice na Vicarage Roadu upravo u skoku West Ham je imao najvećih problema. Prva prilika na utakmici pripala je gostima, u četvrtoj minuti Dimitri Payet je na dodavanje Cheikhoua Kouyatéa pucao desnom nogom izvan kaznenog prostora, ali njegov udarac u donji lijevi kut brani vratar domaćih Heurelho Gomes.

Nije se dugo čekalo na odgovor domaćih, igrala se deseta minuta kada je Ben Watson lijepo ubacio, najviši u skoku je bio Nathan Aké, ali puca glavom po sredini gola, vratar odbija loptu, a u sveopćoj gužvi domaći iz nekoliko udaraca nisu uspjeli loptu pospremiti u mrežu. Posljednji udarac blokirao je Andy Carroll glavom iako se činilo da je igrao rukom, domaći su neopravdano tražili najstrožu kaznu.

Sredinom prvog dijela bilježimo još dva lijepa pokušaja Watforda, prvo je u 24. minuti nogom pokušao Odion Ighalo, ali obrana Čekićara je uspjela blokirati njegov udarac, a samo četiri minute kasnije glavom je pokušao Miguel Britos, ali lopta odlazi preko gola. Watford je nastavio pritiskati prema golu West Hama, a svoju daleko bolju igru u prvom dijelu domaći igrači uspjeli su materijalizirati u 39. minuti. Nakon ubačaja u kazneni prostor Carroll je katastrofalno reagirao, umjesto da očisti loptu daleko od gola, spetljao se i dao loptu u noge Ighaloi koji s tri metra zabija za vodstvo Watforda.

Pokušao je Bilić na poluvremenu izmjenama probuditi svoju momčad i uveo je u igru Maura Záratea i Ennera Valenciu, a u svlačionici je ostavio indisponirane Victora Mosesa i Manuela Lanzinija. Dok se novi igrači nisu uspjeli ni postaviti na teren domaći su udvostručili svoje vodstvo. Još jedna loša reakcija obrane West Hama gurnula je Ighalou u novu priliku koju ovaj ponovno koristi i nogom pogađa gornje lijeve rašlje za vodstvo od 2:0. Minutu kasnije Ighaloa je u novoj prilici, puca s lijeve strane kaznenog prostora, ali Adrián bravurozno brani njegov prizemni udarac.

Svoj loš nastup Carroll je imao priliku popraviti u 61. minuti, Payet ga je centaršutom pronašao na lijevoj strani kaznenog prostora, Carroll je pokušao iz prve lijevom nogom, no iako jak udarac nije bio dovoljno precizan i prozujao je kraj lijeve vratnice. U 70. minuti i obrana Watforda dokazala je da zna odigrati samoubilački potez, jednu povratnu loptu za vratara presjekao je Valencia, povukao korak i pucao, ali ispriječila se vratnica. Do kraja utakmice gosti su uspjeli zaraditi i isključenje, u 84. minuti James Collins je zaradio crveni karton.

Na Selhurst Parku Crystal Palace i Manchester United odigrali su utakmicu bez golova, ali i bez neke pretjerane igre sa strane Manchestera. Gosti su imali loptu više u posjedu, ali unatoč terenskoj inicijativi nisu stvorili previše prilika. U prvom poluvremenu Palace je bio puno bolja momčad, utakmicu su otvorili prilikom već u prvoj minuti, ali David de Gea obranio je udarac Dwighta Gaylea. Najraspoloženiji igrač u prvom dijelu bio je Yohan Cabaye koji je ubacivao, pucao, ali što zbog nespretnosti svojih suigrača i raspoloženog De Gee njegov trud nije bio adekvatno nagrađen.

Najbliži golu domaći su bili kada je Yannick Bolasie pogodio prečku, a koliko bezopasni su bili gosti iz Manchestera govori činjenica da je jedini udarac u okvir gola bio onaj Waynea Rooneyja iz slobodnog udarca u 25. minuti. Tijekom tjedna bivša zvijezda Manchestera, Paul Scholes izjavio je da Manchesteru nedostaje kreativnosti u igri, a te riječi su igrači danas u potpunosti potvrdili. Bila je ovo treća uzastopna utakmica u svim natjecanjima u kojoj je United odigrao neriješeno bez golova.

Yaya Toure je udarcem s bijele točke donio pobjedu Manchester Cityju u srazu s Norwich Cityjem. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka u drugom dijelu vidjeli smo tri pogotka i promašeni jedanaesterac. Domaći su došli u vodstvo u 67. minuti kada je Nicolás Otamendi nakon ubačaja iz kuta Kevina De Bruynea glavom pogodio gornji desni kut gostujućeg gola i doveo svoju momčad u vodstvo. City je skoro sve upropastio u 83. minuti kada je Joe Hart neshvatljivo pogriješio i servirao loptu na noge Camerona Jeroma koji je objeručke prihvatio poklon i izjednačio rezultat.

U 88. minuti Norwich ostaje s igračem manje, crveni karton zaradio je Russell Martin, a samo minutu kasnije domaći iz kaznenog udarca dolaze do prednosti od 2:1, rukom u kaznenom prostoru igrao je Ryan Bennett, a precizan s bijele točke bio je Toure. Do kraja utakmice domaći su imali još jedan kazneni udarac, ali Kolarov je promašio i poslao loptu uz lijevu vratnicu.

Još jednu utakmicu bez golova u današnjem programu odigrali su Newcastle i Stoke City. Vratar Stokea Jack Butland imao je niz sjajnih intervencija i uspio je sačuvati nedirnutu mrežu i svojoj momčadi osigurati bod na gostovanju. Najbolju priliku imali su domaći preko Aleksandra Mitrovića koji je u prvom dijelu glavom pogodio prečku, a u prilikama se istaknuo i Moussa Sissoko koji je dva puta bio jako blizu, ali oba puta spretniji i sretniji bio je Butland.

Arsenal nastavlja puhati za vrat liderima Premiershipa, Manchester Cityju. U današnjem dvoboju s glatkih 3:0 pobijedili su Swansea City. U prvom dijelu nismo vidjeli pogodak, a najbolju priliku imali su domaći preko Bafetimbija Gomisa. Olivier Giroud doveo je goste u vodstvo ubrzo nakon početka drugog poluvremena, točnije u 49. minuti kada je glavom pogodio nakon ubačaja iz kornera Mesuta Özila. Na 2:0 povisio je u 68. minuti Laurent Koscielny iz velike blizine nakon katastrofalne pogreške vratara domaćih. Za konačnih 0:3 zabio je Joel Campbell u 73. minuti udarcem nogom u donji lijevi kut.

Jamie Vardy zabio je u osmoj uzastopnoj utakmici i pomogao Leicester Cityju da se vrati iz rezultatskog zaostatka nakon prvog poluvremena i osvoji tri boda. Domaći su poveli u 30. minuti udarcem glavom Salomona Rondona. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a u drugom dijelu u 57. i 64. minuti s dva gola Riyad Mahrez preokrenuo je rezultat i doveo svoju momčad u vodstvo. Vardy je zabio u 77. minuti za povećanje vodstva. Do kraja utakmice domaći su uspjeli ublažiti poraz golom iz kaznenog udarca u 84. minuti, a precizan je bio Rickie Lambert.