Premiership, 11. kolo, 02.11.2015, 21:00 h
Tottenham 3:1 Aston Villa
Aston Villa

Pobjedom 3:1 na White Hart Laneu Tottenham došao do petog mjesta Premiershipa

Marjan Kreševac • ponedjeljak, 02.11.2015.

U posljednjem susretu 11. kola Premiershipa na White Hart Laneu snage su odmjerili Tottenham i dosad daleko najslabija momčad prvenstva, Aston Villa. Iako je došlo do trenerske smjene u igri Ville nije se ništa promijenilo, izgleda da se Remi Garde prihvatio sizifovog posla.

Noćna mora za Gardea započela je već u trećoj minuti susreta, Mousa Dembele je prošao po lijevoj strani i sirovom snagom se othrvao naletu Ciarana Clarka, ušao u kazneni prostor i udarcem kroz noge svladao Brada Guzana. Užasna reakcija kompletne obrane Ville. Nakon tako rano primljenog gola gosti su se uplašili katastrofe i zaigrali čudnu 4-6-0 formaciju bez ikakve namjere da ugroze gol domaćina.

Iako su bacili sve karte u obranu ipak nisu izdržali, još jedna loša reakcija obrane koja je jedan centaršut očistila izravno na noge Delea Allija koštala je goste gola u prvoj minuti sudačke nadoknade. Tottenham je otišao na odmor s komfornih 2:0, a po prikazanoj igri gostiju nisu imali razloga bojati se za bodove u nastavku susreta.

U drugom poluvremenu na terenu je bila neka druga momčad Ville, ofenzivno nastrojena, konkretnija u pas igri, daleko čvršća i stabilnija u posljednjoj liniji. Bili su gosti u drugom dijelu bolji takmac na terenu, a to su dokazali prvo u 79. minuti kada je Leandro Bacuna udarcem s 20 metara pogodio desnu vratnicu, a u sljedećem napadu gosti su postigli pogodak.

Ryan Mason izgubio je jednu loptu na vlastitoj polovici, Jordan Ayew povukao je nekoliko metara i odapeo snažan udarac. Lopta se na putu prema golu odbila od noge Jana Vertonghena i prevarila Huga Llorisa. Gol je u potpunosti šokirao domaće koji su odjednom zaboravili igrati i prepustili inicijativu gostima koji iako su stvorili nekoliko lijepih prigoda do kraja utakmice nisu uspjeli doći do izjednačenja. Nisu zabili, ali su zato uspjeli iz jednog kontranapada primiti treći pogodak. U trećoj minuti sudačke nadoknade u strijelce se upisao Harry Kane.

• Obrisan korisnik03.11.2015. u 09:49
    Nije trebalo puno truda, samo laganim pogledom na sastave bilo bi jasno da Remi Garde nije vodio ovu utakmicu i da ju je gledao s tribina, a da je Kevin MacDonald bio na klupi.. https://www.youtube.com/watch?v=OGZlln1XRe4