Premiership, 11. kolo, 31.10.2015, 13:45 h
Liverpool

Coutinho okrenuo Chelsea, Benteke dovršio posao

Nikola Raič • subota, 31.10.2015.

U takozvanom lunch time terminu 11. kola engleskog Premiershipa gledali smo derbi sredine tablice i derbi dva velika trenera. U konačnici, uspješniji Liverpool i Klopp…

Na Stamford Bridgeu gledali smo dobru utakmicu, možda i posljednju Posebnog na klupi Chelseaja, iako mu navijači nisu prestali pjevat ni nakon 1:3. Sve je krenulo prema planu domaćina, ali Liverpool je uspio okrenuti utakmicu u svoju korist i odnijeti tri velika boda iz Londona.

Jose Mourinho u najavi dvoboja protiv Liverpoola istaknuo je kako njegova momčad napreduje na igračkom planu, ali da rezultati moraju biti bolji i naravno osvrnuo se na špekulacije o njegovom otkazu: “Ne mogu razumjeti kako netko može biti sretan s činjenicom da će netko izgubiti posao. Ja ne pripadam tom svijetu. Mrzim kad neko izgubi posao u bilo čemu. Ne brinem o gubitku posla, razmišljam samo o rezultatima i pobjedi u subotu, kvalificiranju za Ligu prvaka i vraćanju Chelsea gdje mu je mjesto.“ Start Chelseaja u sezonu najlošiji je start bilo kojeg engleskog prvaka do sada, a spomenimo kako niti jedan klub s ovakvim startom nije završio među četiri najbolje plasirane momčadi na kraju sezone. Mourinho, čovjek za rušenje rekorda, pred novim je velikim izazovom.

Jurgen Klopp je konačno upisao prvu pobjedu u trenirki Liverpoola, u Capital One kupu je svladan Bournemouth. Klopp je istaknuo kako Liverpool neće podcijeniti Chelseaja unatoč njihovoj lošoj formi: “Naravno da pratim utakmice Chelseaja i njihove igre su puno bolje nego li njihovi rezultati. Spremni smo za ovu utakmicu, pokušat ćemo sve kako bi odigrali dobro i ako je moguće uzeti bodove.“

Mourinho se odlučio na promjene u sredini terena, tako su na klupi ostali Matić i Fabregas, a ključeve srca momčadi dobili su Mikel i Ramires. Klopp i dalje muku muči s ozljedama u vrhu napada, a danas nije mogao računati ni na kapetana Hendersona. Klopp je za današnji susret u samu špicu gurnuo Firminha, dok je Benteke svoju priliku čekao s klupe.

Chelsea otvara utakmicu upravo onako kako su i zamislili. Azpilicueta sjajnim nabacivanjem pronalazi natrčalog Ramiresa koji glavom zabija za 1:0. Loše je kod pogotka reagirao statični Moreno kojemu je Ramires utrčao iza leđa. Nakon pogotka Chelsea i dalje bolji na terenu i prijeti preko Willianovih nabacivanja u 16-erac, ali bez velikih opasnosti po Mignoleta.

Liverpool je svoje prilike tražio preko bokova i opasan je bio nakon Milnerovih ubacivanja. Pokušavali su Lallana i Lucas nakon tih ubacivanja, ali siguran je bio Begović. U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela vidjeli smo najbolji potez utakmice. Coutinho je primio loptu na dvadesetak metara, prodao lažnjak Ramiresu i zatim lijevom nogom sjajno pogodio malu mrežicu iza Begovića za 1:1.

Miran drugi dio gledali smo sve do posljednjih 15 minuta susreta. Bitka na sredini terena dvije momčadi kojima sigurno nije mjesto u sredini tablice. Prvi prijeti Chelsea, sjajno je Oscar vidio istrčalog Mignoleta i pokušao s 40-ak metara, ali je vratar Liverpoola krajnjim naporom ipak odbio loptu u korner.

Nakon pokušaja Oscara, Liverpool je poveo. Benteke je napravio upravo ono zbog čega je uveden, spušta jednu visoku loptu do Coutinha koji puca, lopta pogađa Terrya i postaje neobranjiva za Begovića. Samo tri minute kasnije Moreno se nalazi u stopostotnoj prilici, ali Begović brani njegov udarac.

Nakon vodstva Liverpool se povlači i prijeti iz kontra napada. Jedan takav složili su Lucas i Ayew, udarac potonjeg ipak je blokiran. No, u 83. minuti Benteke rješava utakmicu, obrambeni igrači Chelseaja ostavili su mu previše prostora i Belgijanac je to iskoristio za konačnih 1:3.

Sve je sigurnije kako je Liverpool ostvario pun pogodak angažiranjem novog trenera, što će napraviti Chelsea nakon novog poraza saznat ćemo vrlo brzo.

• :))02.11.2015. u 20:11
    Ayew nije igrao a Lovren je usao zadnjih par minuta. Ili da se ispravim, igrao je ali za Swansea.
    :))
  • qvestor02.11.2015. u 10:28
    i ja bih da netko tko je gledao utakmicu ogovori na pitanje vvekyv-a Ayew?jel taj uopće igrao?na webu na kojem gledam sastave i formacije ga nema, a piše i da je Lovren ušao kao zamjena što se ovdje ne spominjepa dal može netko tko je gledao utakmicu napisat što je od svega točno?