Premiership, 11. kolo, 01.11.2015, 14:30 h
Everton 6:2 Sunderland
Sunderland

Na krilima Aroune Konéa Everton nadigrao Sunderland s ukupnih 6:2

Marjan Kreševac • nedjelja, 01.11.2015.

Nakon što je Sunderland u 50. minuti nadoknadio zaostatak od dva gola u nastavku utakmice uslijedio je potpuni raspad i do kraja su još četiri lopte odsjele iza leđa Costela Pantilimona. U redovima Evertona posebno se istaknuo Arouna Koné s tri postignuta pogotka.

Trener Sunderlanda, Sam Allardyce je prije utakmice izjavio da imaju šanse ako izdrže do zadnjih 15, 20 minuta kada će do izražaja doći umor domaćih igrača, ali njegova momčad raspala se puno ranije. Sunderlandova kola su krenula nizbrdo već u 19. minuti kada je Gerard Deulofeu sa sredine šesnaesterca lijevom nogom pogodio po sredini gola, a na lijepo dodavanje Aroune Konéa.

U 31. minuti domaći su udvostručili svoje vodstvo, asistent za prvi pogodak ovoga puta se upisao u strijelce. Koné je primio jednu loptu u kaznenom prostoru i bez razmišljanja uputio udarac koji odsjeda u gornjem lijevom kutu gostujućeg gola. Asistenciju za pogodak upisao je Romelu Lukaku. U drugoj minuti sudačke nadoknade najraspoloženiji igrač gostiju, Jermain Defoe smanjio je prednost na dodavanje Sebastiána Coatesa.

U 50. minuti gosti su se potpuno vratili u utakmicu, Patrick van Aanholt ubacio je loptu s lijeve strane, najviši u skoku bio je Steven Fletcher i glavom zabio za 2:2. Nakon što su svi očekivali daljnji pritisak gostiju koji su pokazali da imaju snage i volje, dogodilo se upravo suprotno, Sunderland se u potpunosti raspao. Treći pogodak zabili su sami sebi, u najboljoj namjeri da izbije loptu ispred natrčalog Lukakua, Coates je zahvatio jednu loptu vrhom kopačke i prevario svog vlastitog vratara.

Domaći tu nisu stali, u dvije minute zabili su dva gola, prvo je Lukaku zabio u 60. minuti, a u 62. nakon lijepo odigranog kontranapada Koné zabija svoj drugi gol na utakmici. U 76. minuti Koné je okrunio svoju izvanrednu partiju hat-trickom i na dodavanje Lukakua glavom zabio za konačnih 6:2. Ovom pobjedom Everton je skočio na osmo mjesto tablice, a Sunderland ostaje prikovan na pretposljednjem mjestu sa samo šest bodova iz 11 susreta.