Premiership, 12. kolo, 08.11.2015, 14:30 h
Aston Villa
Aston Villa 0:0 Manchester City
Manchester City

Remi Garde u svojoj prvoj utakmici na klupi Ville otkinuo bod velikom Manchester Cityju

Marjan Kreševac • nedjelja, 08.11.2015.

Na otvaranju nedjeljnog programa Premiershipa gledali smo susret prve i posljednje momčadi prvenstva. Na Villa Park stigao je Manchester City, momčad koja je prije početka susreta imala prednost od 21 boda. Iako je City dominirao tijekom cijele utakmice, Aston Villa je jednom pametnom igrom uspjela sačuvati svoju mrežu i uzeti veliki bod.

"Biti ću ponosan nakon utakmice ako učinimo nešto dobro. Odabrao sam igrače za koje mislim da su trenutno najbolji. Ovo je prva utakmica, a pred nama ih je još 27, svaki igrač dobiti će svoju priliku. Nismo imali puno vremena, ali pokušali smo dati novu dimenziju našoj igri, danas igramo protiv izrazito teškog protivnika i iskreno se nadam da možemo biti na visini", rekao je trener Aston Ville, Remi Garde.

Njegov kolega na suprotnoj strani, Manuel Pellegrini izjavio je sljedeće: "Trenutna pozicija Aston Ville čini ovu utakmicu izrazito teškom. Razgovarao sam sa svojim igračima nakon utorka i utakmice Lige prvaka i rekao sam da moramo odigrati izrazito inteligentno. Momčad je cijelo vrijeme do sada igrala jako dobro, imali smo dosta ozljeda i zbog toga morali smo mijenjati naš stil igre".

Iako je Pellegrini tražio inteligentnu utakmicu od svoje momčadi, sumnjamo da mu je namjera bila u početku u potpunosti prepustiti inicijativu protivnicima, City je prvi dodir s loptom imao tek u trećoj minuti utakmice. Manchester City je započeo susret u 4-5-1 formaciji s Wilfriedom Bonyjem kao jedinim isturenim igračem, a Garde je s druge strane postavio hrabrih 4-3-3 koji je ipak u većem dijelu utakmice bio nešto zatvorenija varijanta u obliku 4-2-3-1 sustava.

Nakon uvodnih par minuta u kojima gosti gotovo da i nisu imali loptu, City je polako preuzimao kontrolu i u 17. minuti susreta stvorio prvu ozbiljnu priliku za pogodak. Aleksandar Kolarov je na dodavanje Raheema Sterlinga okušao svoj udarac s lijeve strane kaznenog prostora, ali vratar Brad Guzan zaustavio je njegov udarac u donjem desnom kutu gola. U 21. minuti u prilici je Bacary Sagna, ali njegov udarac glavom s pet metara blokirali su domaći braniči.

U 26. minuti neplanirana izmjena za Pellegrinija, zbog ozljede igru je morao napustiti Wilfried Bony, a zamijenio ga je Jesús Navas. Na poluvrijeme se odlazi bez golova, rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu čekali smo do 51. minute za novu priliku Cityja. Ponovno je u prilici bio Kolarov koji je pokušao dalekometnim udarcem iz teške pozicije, ali ponovno je Guzan na mjestu i sprječava pogodak.

Krenuo je City svim silama po gol i pobjedu u ovom susretu, a lijepu priliku u 53. minuti zapucao je Sterling glavom na ubačaj Navasa. Pritiskali su gosti, ali koliko god uložili truda i želje lopta jednostavno nije htjela u gol. Posljednjih desetak minuta utakmice bilo je posebno živo. Prvo su domaći u 88. minuti propustili priliku za pobjedu, Rudy Gestede je nakon ubačaja Jordana Veretouta pucao nogom iz velike blizine, ali njegov udarac odlazi malo iznad grede. Još bliži golu bio je City u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je udarcem glavom Fernando pogodio gredu.