Premiership, 12. kolo, 07.11.2015, 18:30 h
Stoke City
Stoke City 1:0 Chelsea
Chelsea

Marjan Kreševac • subota, 07.11.2015.

U posljednjem susretu subotnjeg dijela programa u Premiershipu Chelsea je poražen na gostovanju kod Stokea 1:0, a pobjednički pogodak za domaćina postigao je Marko Arnautović. Ovim porazom Mourinhova momčad pala je na 16. mjesto na ljestvici...

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Chelsea je nastavio s lošim predstavama i još lošijim rezultatima u ovogodišnjem Premiershipu. Stoke City je na Britaniji ugostio Chelsea i pogotkom Marka Arnautovića u 53. minuti nanio gostima treći uzastopni poraz u Premiershipu i ostavio ih na nevjerojatnom 16. mjestu tablice sa skromnih 11 bodova iz 12 utakmica.

Svi štovatelji Josea Mourinha i Chelseaja nadali su se da je pobjeda u Ligi prvaka u srijedu protiv Dynama iz Kijeva prekretnica i da će igra i rezultati krenuti uzlaznim putem, ali u subotu nažalost ništa od toga. Iako igra i nije bila toliko loša u današnjoj utakmici izostao je rezultat. Chelsea je bio bolja momčad na terenu u većem dijelu utakmice, a posebno u posljednjih deset minuta, ali inicijativa nije dala rezultata.

Prvu priliku na utakmici stvorili su domaći već nakon 20 sekundi utakmice. Švicarski reprezentativac Xherdan Shaqiri nogom je pucao sa sredine kaznenog prostora, ali udarac je bio neprecizan i otišao je pored desne vratnice. Novu i još bolju priliku imali su domaći u 17. minuti, ponovno smo vidjeli udarac nogom u kaznenom prostoru, a u glavnoj ulozi ovaj puta je bio Glen Johnson koji je lijepo pucao po sredini gola, ali još ljepše je obranio Asmir Begović.

Do kraja poluvremena vidjeli smo više od strane gostiju koji su priredili nekoliko ozbiljnih prilika, ali što zbog nepreciznosti napadača, a što zbog dobrih reakcija domaćeg vratara na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0, a drugo poluvrijeme nije moglo početi bolje za domaće. U 53. minuti Marko Arnautović prihvatio je jednu loptu u kaznenom prostoru i lijepim udarcem pogodio donji lijevi kut gola.

Do kraja utakmice Chelsea je bacio sve karte u napad u nastojanju da dođu barem do boda, dok su domaći svoje prilike tražili preko kontranapada. I jedni i drugi imali su svoje šanse, ali mreže se do kraja utakmice više nisu tresle, Stoke City slavio je rezultatom 1:0.