MAXtv Prva liga, 17. kolo, 20.11.2015, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1715
Dinamo

Iz Koprivnice:Simona Margetić • petak, 20.11.2015.

Dinamo je ostvario što je tražio. Na gostovanju u Koprivnici upisao je pobjedu protiv Slaven Belupa iako su domaćini prvi poveli. Modre je iznenadio kapetan Farmaceuta, Delić, ali im je pomogla greška Rozmana i pogodak Henriqueza.

Modri su od početka utakmice nametnuli svoju igru, nekoliko puta opasnije zaprijetili domaćim vratima, ali Kopićeva momčad razveselila je svoje navijače iz prvog pokušaja i otišla u vodstvo. Slavlje nije dugo trajalo, a Dinamo je dobio ono po što je i došao, pobjedu.

U 39. minuti Kopić je odlučio iz igre izvaditi Ozobića i staviti Križmana, što se samo minutu kasnije pokazalo kao pun pogodak kada je asistirao kapetanu Deliću. Vidio je Delića u prilici, dodao mu loptu, ovaj je krenuo prema Eduardu, koji je izašao prema njemu, a kapetan Koprivničanaca pucao je kroz noge Dinamova vratara i zatresao mrežu.

Slavlje nije dugo potrajalo. Četiri minute kasnije Taravel se sjajno snašao u gužvi pred Slavenovim vratima. Pucao je Pivarić, Rozmanu je lopta ispala iz ruku, a Francuz se snašao, pucao po golu i izjednačio rezultat prije odlaska na predah.

U nastavku se čekalo do 55. minute da Dinamo preokrene rezultat. Strijelac drugog pogotka bio je Henriquez i iz blizine pogodio za 1:2. Nastavili su gosti agresivno, a sjajnu priliku imali su i Rog i Sigali, ali njihove udarce zaustavio je Rozman pa je rezultat na kraju susreta ostao 1:2.

Dinamo se pobjedom u Koprivnici približio Rijeci na bod zaostatka na ljestvici Prve HNL i čeka njen ‘kiks’ da ponovno zauzme prvo mjesto. Rijeka će u subotu snage odmjeriti s Osijekom.